ТСЦ изборио квалификације за Лигу шампиона, Чукарички у Лиги Европе

Фудбалери ТСЦ из Бачке Тополе играће у трећем колу квалификација за Лигу шампиона, пошто су освојили друго место у Суперлиги Србије
ТСЦ изборио квалификације за Лигу шампиона, Чукарички у Лиги Европе© Bane T. Stojanovic/ATAImages

Фудбалери ТСЦ-а и Војводине одиграли су у Бачкој Тополи без победника, 1:1 у мечу последњег, 37. кола СЛС.

ТСЦ је повео голом Луке Илића у 66. из пенала, док је бод Војводини донео Никола Чумић у 77. минуту.

ТСЦ је други на табели СЛС са 75 бодова, због чега ће играти у квалификацијама за Лигу шампиона.

Чукарички је у Београду савладао Раднички из Крагујевца 2:1, па је на крају сезоне заузео треће место.

Оба гола за Чукарички постигао је Лука Стојановић у 15. и 21. минуту, а једини стрелац за госте био је Милош Видовић у 18. минуту.

Чукарички је трећи на табели са 75 бодова, колико има и другопласирани ТСЦ, али је екипа из Бачке Тополе друга пошто је у регуларном делу сезоне освојила друго место.

Чукарички ће играти у плеј-офу за Лигу Европа, док ће петопласирана Војводина играти у другом колу квалификација за Лигу конференција.

Раднички је сезону завршио на осмом месту са 42 бода.

Партизан је синоћ победио Вождовац 2:1, а црно-бели ће играти у трећем колу квалификација за Лигу конференција.

У последњем мечу 37. кола играју Црвена звезда и Нови Пазар.

Црвено-бели су још раније обезбедили титулу у СЛС, а наредне сезоне играће у групној фази Лиге шампиона.