Ливерпулова скупо плаћена победа, Де Зербијев Брајтон наставља да блиста

Фудбалери Ливерпула савладали су на свом терену Борнмут са 3:1 у утакмици другог кола Премијер лиге
Ливерпулова скупо плаћена победа, Де Зербијев Брајтон наставља да блиста© George Wood

Навијачи на Енфилду су се понадали да ће гледати идентичан дуел као и прошле године (9:0), али су добили, одмах по почетку меча, хладан туш.

Већ у првом минуту су гости затресли мрежу, али је гол поништен због офсајда.

Међутим, шта нису успели у првом, јесу у трећем минуту - Александер Арнолд је изгубио лопту, а Семењо је закуцао у мрежу.

Ливерпул је притиснуо, што му је донело преокрет до полувремена.

Прво је Луис Дијаз изједначио у 28. минуту, пошто се одлично снашао у казненом простору и постигао леп гол.

У 35. минуту је Собослај оборен у казненом простору, а Салах је узео лопту.

Нето је одбранио ударац Египћанину, али се лопта вратила до Салаха, па је из другог покушаја затресао мрежу.

Деловало је у 58. минуту да ће се ситуација закувати на терену, пошто је директан црвени картон добио Мек Алистер.

Ипак, само пет минута касније, Диого Жота је постигао гол и поставио коначан резултат.

У последњим минутима меча, Луис Дијаз се пожалио на повреду, a и Александер Арнолд је забринуо навијаче, пошто се по завршетку меча тешко кретао.

Ако је неко имао ужасан дан, онда су то навијачи Фулама.

Прво су сазнали да им миљеник и најбољи играч одлази из клуба, а онда су претрпели тежак пораз на свом терену од Брентфорда - 3:0.

Виса је донео гостима предност у 44. минуту, Мбеумо је у 66. повисио са беле тачке (након што је искључен Рим), а онда и поставио коначан резултат у судијској надокнади.

Брајтон је наставио са сјајним играма и у новој сезони.

Након победе у првом колу, екипа Роберта Де Зербија дошла је до нова три бода, победом у гостима над Вулверхемптоном - 4:1.

Само један гол у првом делу игре, који је постигао Митома, а онда три гола за десет минута у наставку.

Еступињан је повисио на старту другог дела, а затим је Марч постигао два гола - у 51. минуту и 55.

Пораз је ублажио Хванг у 61. минуту, а домаћин је завршио са играчем мање, пошто је у последњим минутима меча искључен Матеус Нунес.