Митровић дао гол на дебију за Ел Хилал, Милинковић-Савић искључен

Фудбалери Ел Хилала победили су у гостима екипу Ел Реда резултатом 4:0 у мечу трећег кола Професионалне лиге Саудијске Арабије
Митровић дао гол на дебију за Ел Хилал, Милинковић-Савић искључен© Twitter/ screenshot / @SPL_EN

Први гол на утакмици постигао је српски фудбалер Александар Митровић, који се у листу стрелаца уписао у 42. минуту. Ово је био први меч Митровића у дресу Ал Хилала, који је био замењен у 80. минуту.

Два пута у листу стрелаца се уписао Салем Ел Давсари у 56. и 69. минуту, а један погодак је постигао Абдула Ел Хамдан у 89. минуту.

Српски репрезентативац Сергеј Милинковић-Савић, који такође игра за Ел Хилал, искључен је у 76. минуту. Домаћи тим је такође меч завршио са фудбалером мање, пошто је у 78. минуту искључен Оумар Гонзалез.

Ел Хилал се налази на трећем месту на табели са седам бодова, док је Ел Ред последњи без бодова. Ел Хилал ће у наредном колу дочекати Ал Етифак, који са клупе предводи Стивен Џерард.