ВАРљив реми Звезде у Лиги шампиона

Шампион Србије није успео да дође до сва три бода у другом мечу групне фазе Лиге шампиона, пошто је у Београду ремизирао са швајцарским тимом Јанг Бојса. Много тога недостајало је црвено-белима, али можда више од свега – недостајало је среће
ВАРљив реми Звезде у Лиги шампиона© ATA Images

Сјајан меч у Београду виђен је у дуелу српског и швајцарског шампиона.

Стадион "Рајко Митић" био је домаћин веома садржајне и потпуно отворене утакмице, од првог, до последњег минута.

И док је прошли пут у сусрету ова два тима, реми ишао у корист Црвеној звезди, овога пута задовољнији нерешеним резултатом су фудбалери Јанг Бојса.

Пун стадион, сјајна кореографија и атмосфера свих 90 минута, фудбал достојан елитног такмичења, а на крају крајева бод и премија за исти у Европи, свакако су позитивне ствари које тим из Љутице Богдана може извући из овог меча.

Ипак и поред толико позитивних, љубитељима фудбала мозак парају оне нешто негативније ствари, којих је свакако било.

Ролеркостер ВАРљивих емоција

Утакмица Црвене звезде и Јанг Бојса више пута могла је да добије другачији епилог.

Звезда је прва стигла предности – Букари је за милиметар надмудрио одбрану ривала и побегао од офсајд замке.

До краја првог полувремена, фудбалер из Гане још једном је демонстрирао своју брзину, када је измакао чуварима, заобишао голмана гостију и проследио лопту у празну мрежу.

Ипак, овога пута су ситнице одлучиле да се Букари нађе у недозвољеној позицији, па је гол био поништен.

Из перспективе коначног резултата, стиче се утисак да је Црвена звезда повела са 2:0, да би све било поптуно другачије.

Након неколико узбудљивих ситуација у другом делу, уместо вођства Звезде од 2:1, на семафору се појавио тај резултат, али на страни противника и Јанг Бојс је стигао до преокрета .

Исто тако, гости су имали налет у којем су врло лако могли стићи до недостижне предности од 3:1.

Фудбал је постао игра коју одлучују не метри и секунде, већ милиметри и ситуације које се дешавају у трептају ока.

Наравно да су све одлуке и ВАР провере биле исправне и добро је што је тако, а остаје утисак да је Звезда имала проблем јер је дозволила себи да помешана осећања утичу на њену игру.

Баксузна пауза и осцилације које се кажњавају

Готово пресликано као и у мечу против Ситија на "Етихаду", Црвену звезду је погодила пауза за полувреме.

Црвено-бели су и у Манчестеру на полувреме однели предност од 1:0, али су одмах на почетку другог дела игре, примили гол који је променио ток меча.

Иста сцена десила се и у Београду, пошто је Јанг Бојс после два и по минута у наставку стигао до изједначења.

Да ли се ради о превеликом размишљању током паузе, или мањку спремности на реакцију и одговор ривала, остаје да се види, пошто по изјавама тренера Бахара и капитена Драговића, закључује се да ни у Звезди не знају о чему се ради.

Још једна ствар која је приметна, јесте очигледан пад у игри у одређеним минутима меча.

Познато је да Европа, тачније европски тимови, кажњавају сваке, па и најмање грешке и тако је било и у овом мечу.

Шампион Србије као да је остао без снаге након 45 минута, што је противник искористио.

Исто тако, Јанг Бојс је платио цену Звездиног енергетског и емотивног повратка у меч.

Што због сјајне подршке са трибина, што драстичне разлике у залагању и појачавању темпа, црвено-бели су успели да се потпуно врате и умало стигну и до победе, што је за похвалу.

Трагичари и хероји

Осман Букари, уз све недостатке, засигурно је био најбољи појединац у редовима српског клуба.

Након гола у Манчестеру против Ситија, Букари је био и стрелац и асистент у овом мечу, чиме потврђује одличну форму и сигурно се намеће као изузетно битан шраф црвено-белих.

Колико је у овом спорту танка линија од хероја до трагичара, могу говорити случаји Стаменића и Ђиге.

У првих 45 минута, а потом и у солидном делу наставка меча, Стаменић је уз Хванга "држао" средину терена.

Ипак, велики тренутак непажње и касно реаговање њеног везисте, коштало је Звезду гола у 48. минуту, гола који је потпуно променио меч.

Штопер Ђига је, уз неколико изузетака, играо одличну утакмицу, у којој је потпуно заустављао противничке нападаче и показивао због чега је доведен.

Управо ти изузеци коштали су га ове утакмице, пошто је фудбал хтео да управо он неопрезно игра руком у свом шеснаестерцу и тако скриви пенал за други гол ривала.

Очигледно је да је Звезда могла и морала више, да јој је мало фалило за нову победу у Лиги шампиона, која би јој отворила врата ка пролећу у европском такмичењу.

Ипак, грешке су скупо плаћене, а зависи из ког угла гледате, недостајало је много или мало за сав плен.

Далеко од тога да српски клуб у преосталим мечевима нема шансе да оствари зацртане циљеве и докаже да јој је место у самом врху европског фудбала.