Јокић дириговао у новој победи Нагетса и покварио Дуренту историјско вече

Кошаркаши Денвера победили су у гостима Финикс са 119:111

Утакмице Денвера и Финикса у Аризони су биле интересантне претходних сезона, а ни овај пут није изостало узбуђења.

Нагетси су ушли јако у меч и направили лепу разлику на крају изузетно ефикасне прве четвртине - 41:30, а средином друге четвртине су имали чак 17 поена предности.

Код домаћих су били расположени Јусуф Нуркић и Кевин Дурент, па су полако кренули да топе предност гостију.

У завршници су били најближи преокрету, пошто су спустили на мање од пет поена, али је Денвер одбио све нападе домаћих и сачувао победу.

Јокић је, очекивано, предводио Нагетсе са 21 поеном и чак 16 асистенција.

Српски центар је уписао и пет ухваћених лопти.

Џексон је убацио један мање, Портер 19 (уз десет скокова), Калдвел-Поуп и Холидеј по 15, а двоцифрен је био и Стротер са 11.

Јусуф Нуркић је био најефикаснији у Финиксу са 31 поеном, а Кевин Дурент га је пратио са 30.

Дурент је ове вечери ушао у топ 10 стрелаца у историји лиге, пошто је претекао Мозеса Мелоуна када је постигао 27,410 поен.