"Виола" без грешке против Салернитане, Рома преокретом до победе

Фудбалери Фјорентине победили су у Фиренци екипу Салернитане резултатом 3:0 у утакмици 14. кола Серије А
"Виола" без грешке против Салернитане, Рома преокретом до победе© Gabriele Maltinti

Голове за клуб из Фиренце постигли су Лукас Белтран из шестом минуту из пенала, Рикардо Сотил се уписао у 18, а Ђакомо Бонавентура у 56. минуту.

Цео меч за Фјорентину одиграо је српски репрезентативац Никола Миленковић.

"Виола" је тренутно пета на табели Серије А са 23 бода, а у наредном колу гостоваће Роми.

Салернитана је последња на табели са осам бодова, а у наредном колу на свом терену играће са Болоњом.

Фудбалери Удинезеа и Вероне одиграли су у Удинама без победника, 3:3.

Два гола за Удинезе постигао је Лоренцо Лука у 30. и 72. минуту, а једном се у стрелце уписао Кристијан Кабаселе у 16. минуту.

Стрелци за госте били су Милан Ђурић из пенала у 37, Сирил Нгонгеа у 61. и Томас Анри у седмом минуту надокнаде времена.

Српски фудбалер Лазар Самарџић одиграо је цео меч за Удинезе, а асистирао је код гола Кабаселеа.

Српски репрезентативац Дарко Лазовић био је у стартној постави Вероне, а замењен је у 84. минуту.

Удинезе је 16. на табели са 12 бодова, а у наредном колу гостоваће Интеру.

Верона је 18. на табели са 10 бодова, а у наредном колу Серије А играће на свом терену са екипом Лација.

У првом данашњем мечу, Леће и Болоња су одиграли нерешено 1:1.

Рома је у гостима победила Сасуоло са 2:1.

Домаћин је повео голом Матеуса Енрикеа у 25. минуту, али су домаћи остали са десеторицом на терену у 62. минуту, када је искључен Болока.

Дибала је са пенала донео изједначење у 76. минуту, а потом је асистирао Кристенсену у 82. минуту за победу.