Партизан срушио Монако после два и по сата драме - Пантер и Нанели преломили

Црно-бели су још једном успели да стигну до тријумфа у Евролиги и опет после чак 45 минута кошарке, пошто су славили након продужетка
Партизан срушио Монако после два и по сата драме - Пантер и Нанели преломили© Dusan Milenkovic/ATAImages

Кошаркаши Партизана победили су вечерас у Београду екипу Монака резултатом 89:85 (16:13, 16:22, 19:16, 21:21, 17:13) у мечу 12. кола Евролиге.

У мечу који је трајао готово два и по сата, после много преокрета, драме и ситуација које су судије морали по неколико пута да проверавају - екипа Жељка Обрадовића је успела да остане довољно смирена и упише тријумф.

Најефикаснији у екипи Партизана био је капитен Кевин Пантер, који је постигао 25 поена, док је Џејмс Нанели додао 23.

Пи-Џеј Доужер је убацио 15, а Бруно Кабокло 13 поена. Код гостију, најбољи је био Донатас Мотиејунас, који је постигао 23 поена, док је Мајк Џемс додао 16.

Партизан после 12. кола у Евролиги има по шест победа и пораза. Црно-бели ће у наредном колу Евролиге за два дана у Београду дочекати Армани из Милана.

Кошаркаши Монака имају скор од седам победа и пет пораза, а у наредном колу у петак гостоваће Жалгирису.

• 5. дец 2023 • 22:58

22:58

Велика победа Партизана - 89:85

После велике драме и бројних преокрета, на крају је одбрана Монака посустала када је било најважније. Правили су и фаулове под кошем и неспортски фаул, све у последњој деоници и то је Партизан искористио.

Шеста победа Партизана у Евролиги, поново после продужетка, за велико славље у Београдској арени!

• 22:38

Тројка Пантера за 80:76!

Погодио је претходно Пантер два слободна бацања, а онда је дигао Арену на ноге тројком која црно-беле враћа на два поседа предности.

Још нешто више од два и по минута до краја продужетка.

• 22:31

Гледаћемо продужетак - 72:72!

Нестварна завршница у којој је Партизан у два узастопна напада дозволио Мајку Џејмсу да два пута погоди тројку. Било је четири поена разлике на 22 секунде, добили су и јефтина слободна бацања за Нанелија, али ништа није вредело.

Као и прошле седмице - Партизан ће морати да игра продужетак.

• 22:17

Резултат 66:66 на 2:08

Све је мање времена, а неизвесност је све већа! Ледеј и Кабокло играју са четири фаула у завршници.

• 22:09

36' - Уместо 11, четири поена предности за Партизан

Имао је Партизан 63:55 и отворени шут Анђушића да црно-бели оду на 11 поена предности. Промашио је, после тога је и Смаилагић упропастио један напад и дозволио лаке поене у контри Монака, па је резултат 63:59 на четири минута до краја.

• 21:57

32' - Доужерова тројка за 58:53!

Сјајни Доужер на старту последње деонице и Саша Обрадовић мора да тражи тајм-аут.

Прво је погодио за два поена у соло продору, а онда и на истеку напада тројку која Партизану доноси пет поена предности на око осам минута до краја меча.

• 21:50

Крај треће четвртине - 51:51

Имаћемо нову драму у Арени како ствари стоје, а Партизан је могао боље да заврши ову деоницу. Имали су шут Доужера за три поена који није био прецизан, а после ухваћених лопти за три су покушавали и Нанели и Пантер, али ни они нису могли до поена.

Штета за црно-беле, који ће имати први напад у четвртој четвртини.

• 21:45

Важна тројка Ледеја - 51:48!

И даље је егал у Арени, Данте Хол погађа за 48:48, а онда следи тројка Зека Ледеја која буди домаће навијаче.

• 21:35

24' - Тројке Нанелија и Пантера за 43:41!

Смањује Нанели на 39:41 својом другом тројком на мечу и сада је на 12 поена. Био је то одговор на тројку Мотијеунаса, који прави проблеме и са спољне линије.

Али онда Кевин Пантер погађа тројку и то под фаулом, па сада Партизан од "минус пет" стиже до "плус два".

• 21:13

Крај првог полувремена - 32:35 за Монако

Доста мучења за Партизан у нападу, а прорадио је напад Монака и нарочито скок у нападу. Ипак, укупно 35 примљених поена гостију јесте добар учинак.

Имао је Монако и у овој деоници 8:0 преко Окобоа и Хола, али тројка Нанелија је вратила мало моментум и енергију црно-белима.

Кабокло и Нанели су убацили по девет поена, а Пантер шест у ових 20 минута кошарке.