Реал максимално до друге фазе, преокрет у Берлину за нови тријумф

Фудбалери мадридског Реала савладали су у гостима Унион са 3:2 у мечу последњег кола групне фазе Лиге шампиона
Реал максимално до друге фазе, преокрет у Берлину за нови тријумфGetty © Maryam Majd

Узбудљив меч је одиграо Реал у Берлину, иако није имао императив победе.

Али, Реал је Реал, па је екипа Карла Анчелотија и у овом мечу успела да дође до победе, иако у неколико наврата није изгледало да ће успети.

Реал је у 45. минуту имао сјајну прилику да дође до предности, али је голман домаћих одбранио пенал Луки Модрићу.

Већ у наредном нападу, Унион је успео да затресе мрежу.

Кевин Фоланд је искористио грешку Давида Алабе и донео предност у последњим секундама првог дела игре.

Реал је муњевито узвратио.

Хоселу је у 61. минуту постигао гол за изједначење, а затим у 72. за преокрет.

Унион је у 85. минуту успео да изједначи, преко Крала, али је Дани Себаљос, четири минута касније, постигао коначан резултат.

У другом мечу групе Ц, Наполи је на свом терену победио Брагу са 2:0.

Реал после шест одиграних кола има максималних 18 бодова, са друге позиције ће Наполи у наредну рунду (десет бодова).

Брага је освојила четири, па ће наставити такмичење у Лиги Европе, док је Унион последњепласирани са два бода.