Наполи "црвенео", Рома победила

Фудбалери Роме савладали су на свом стадиону екипу Наполија са 2:0 у мечу 17. кола Серије А
Наполи "црвенео", Рома победилаGetty © Paolo Bruno

"Олимпијски стадион" у Риму био је домаћин занимљивог сусрета између Роме и Наполија.

Расплет је виђен у другом полувремену, а један од кључних момената десио се у 66. минуту.

Фудбалер гостију Матео Политано, добио је директан црвени картон, па је Наполи остао са десеторицом на терену.

Десет минута касније, после гужве у шеснаестерцу гостију, Лоренцо Пелегрини је погодио на асистенцију Ел Шаравија.

До краја сусрета, гости су добили још једно искључење, пошто је Осимен добио други жути картон у 87. минуту.

Меч је крају привео Лукаку, који је голом у шестом минуту надокнаде, поставио коначних 2:0.

Рома је тако у директном дуелу, претекла тим из Напуља на шестом месту на табели Серије А.

Тим Жозеа Муриња има 28 бодова, један више од Наполија, а два од Аталанте.

У осталим мечевима одиграним у суботу, Интер је са 2:0 надиграо Леће, док је Верона истим резултатом била боља од Каљарија.