Дончићевих 50 као божићни поклон Финиксу, Бостон јачи од Лејкерса

Маестралном партијом у којој је постигао 50 поена, Лука Дончић водио је Далас мавериксе до победе над Финикс сансима, резултатом 128:114
Дончићевих 50 као божићни поклон Финиксу, Бостон јачи од ЛејкерсаGetty © Christian Petersen

Традиционално, НБА лига за католички Божић упари љуте ривале и екипе које могу приредити прави кошаркашки спектакл.

Тако је било и ове сезоне, пошто су виђене неке од најзанимљивијих утакмица у најјачем клупском кошаркашком првенству.

Једну такву приредио је Лука Дончић, који по ко зна који пут у каријери, представља ноћну мору играчима Финикс санса.

Словеначки кошаркаш српског порекла, овога пута је отишао корак даље.

Донћић је убацио чак 50 поена и имао 15 асистенција у победи над тимом који треба да представља главног конкурента за титулу, са Запада.

Поред маестралног Дончића, у редовима Даласа истакли су се и Џоунс јуниор са 23 , Лајвли са 20 и Хардавеј јуниор са 18 поена.

Ален је предводио стрелце Финикса са 32 поена, док је Мету убацио 32 са клупе.

"Тихе" утакмице имао је најбољи нападачки тандем Санса, пошто је Дурент меч завршио са тек 16, а Букер са 20 поена.

Сјајан меч одигран је у "Крипто арени" у Лос Анђелесу, у којем су домаћи Лејкерси поражени од Бостон селтикса са 126:115.

Дуел две најтрофејније франшизе био је препун осцилација и серија. Гости су након седам минута кошарке водили са 18 поена, да би Лејкерси до краја првог полувремена потпуно ухватили прикључак.

Имали су "језераши" потом и вођство, али је Бостон у последњој четвртини преломио меч на своју страну.

У победничком тиму најефикаснији су били Порзингис са 28, Тејтум са 25 и Браун са 19 поена.

Лејкерсе је предводио Дејвис са 40, док су Принс и Џејмс имали 17 и 16 поена.