Српски нападач Лука Јовић, био је двоструки стрелац у победи Милана над Каљаријем од 4:1 у мечу осмине финала Купа Италије
Јовић је поново залудео фудбалски свет, два гола српског нападача у победи МиланаGetty © Marco Luzzani

Лука се налази у сјајној форми и још једном је искористио прилику да подсети фудбалски свет о каквом се класном нападачу ради.

Јовић је овога пута постигао два гола и био лидер у победи Милана над Каљаријем.

Српски нападач је тако постигао чак пет голова у последњих шест мечева у којима је наступао за "росонере".

Са два гола у последњих 15-ак минута првог полувремена против Каљарија, Јовић је практично решио питање победника на овом сусрету.

Прво је у 29. минуту успео да "укроти" центаршут Теа Ернандеза са леве стране, након чега је матирао голмана гостију.

У 42. минуту, актери су били исти. Ернандез за Јовића, а овај је успео да пошаље лопту у мрежу, иако му је лопта бежала.

Већ у петом минуту наставка, Милан је водио 3:0, а стрелац је био Траоре.

Успео је Каљари у 87. минуту да смањи на 3:1, када је гол постигао Аци.

У судијској надокнади времена, Леао је затресао мрежу гостију и тако поставио коначан резултат.

Милан се тако пласирао у четвртфинале Купа Италије, где ће чекати бољег из дуела Аталанте и Сасуола.