Наполи наставља да се брука, Милан рутински до победе

Фудбалери Наполија поражени су на гостовању код Торина резултатом 3:0, у мечу 19. кола Серије А, истим резултатом Миланје савладао Емполи у гостима
Наполи наставља да се брука, Милан рутински до победеGetty © Valerio Pennicino /

Наполијевим мукама нема краја и то је потврђено и након меча са Торином.

Да се актуелни шампион Италије налази у лошој форми и да се мучи, говори и податак о три везана меча без постигнутог гола, а пет у последњих шест сусрета.

Санабрија је у 43. минуту погодио за предност домаћих, са којом се отишло на полувреме.

Други део меча донео је расплет који никако није одговарао Наполију.

Влашић је у 52. минуту повисио на 2:0 за Торино, док је Бонђорно у 66. поставио коначних 3:0.

Поред пораза, проблем за Наполи представља и црвени картон који је у 50. минуту зарадио Мазоки, који је четири минута пре тога ушао у игру.

Након 19 одиграних утакмица, Наполи има 28 бодова и заузима тек осмо место на табели.

Торино има бод мање и попео се на десето место на табели италијанског шампионата.

Милан је са 3:0, рутинирао екипу Емполија.

Голове за Милан постигли су Рубен Лофтус-Чик у 11, Оливије Жиру у 31. и Чака Траоре у 88. минуту.

Српски фудбалери Лука Јовић и Јан-Карло Симић нису играли за екипу Милана, пошто су били на клупи за резерве.

Фудбалери Милана се тренутно налазе на трећем месту на табели са 39 бодова, а у наредном колу на свом терену дочекаће Рому.

Емполи је тренутно претпоследња са само 13 бодова, а у наредном колу Серије А гостоваће Верони.