Звезда "преживела" рововску борбу у Милану, Теодосић ставио тачку на меч

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у Милану екипу Олимпије 76:62 у утакмици 21. кола Евролиге. Црвено-бели одиграли одлично прво полувреме, у наставку одбили све налете италијанског тима. Гедраитис и Боломбој најбољи у екипи Јаниса Сферопулоса, тачку на победу тројком ставио Милош Теодосић
Звезда "преживела" рововску борбу у Милану, Теодосић ставио тачку на меч© Euroleague

Успела је Црвена звезда да оствари тријумф против Олимпије у Милану 76:62 и то после шест везаних победа италијанског тима у међусобним дуелима.

Екипа Јаниса Сферопулоса одиграла је одлично прво полувреме, док је у наставку, уз неколико кризних периода, успела да одбије све налете домаћина и забележи девету победу у такмичењу.

Рокас Гедраитис је убацио 22 поена, Џоел Боломбој додао 14 у црвено-белој екипи, али све је полазило од Милоша Теодосића, који је меч завршио са 9 поена и 5 асистенција, уз веома важну тројку у завршници утакмице.

У пораженом тиму истакао се млади Бортолани са 14 поена, док је 12 додао Алекс Појтрес.

Након 21 одиграног меча, Звезда се изједначила са вечерашњим ривалом на табели елитног такмичења са учинком од 9 победа и 12 пораза.

У наредном колу српски тим 18. јануара на свом терену игра против Басконије, док ће Армани гостовати у Валенсији.

• 11. јан 2024 • 22:37

22:37

Крај меча, победа Звезде у Милану 62:76

Звезда је одбила налет домаћина и забележила девету победу у Евролиги.

На крилима Боломбоја, Гедраитиса, али и Теодосића, српски тим успео је да слави на тешком гостовању у елитном такмичењу.

• 22:28

37' - Улазимо у неизвесну завршницу 58:66

Успела је Звезда да сачува предност, али на три минута до краја меча Олимпија има само 8 поена заостатка.

Црвено-бели су испунили бонус, вероватно нас очекује неизвесна завршница у Милану.

• 22:12

33' - Олимпија још једном прилази 52:59

Још једном домаћа екипа одлично улази у четвртину и серијом 5:2 долази на само 7 поена минуса.

Сферопулос не препушта ништа случају и тражи тајм-аут после мање од два и по минута игре у последњој деоници.

• 22:08

После три деонице води Звезда - 47:57

Упркос лошем старту треће деонице, Звезда на уласку у последњу четвртину има 10 поена предности.

Успели су црвено-бели да зауставе велики налет Олимпије, највише захваљујући Боломбоју који игра још један одличан меч.

Гедраитис је и даље најефикаснији са 15 поена, Боломбој је додао 12, а Недовић 8.

На другој страни Појтрес је убацио 12, а Бортолани 9 поена.

• 22:04

28' - Звезда одбија напад Олимпије 42:57

Тројком Јага дос Сантоса, Звезда поново бежи Олимпији на +15.

• 21:52

23' - Олимпија прилази на 40:47

Серијом 9:0 на старту треће деонице, Олимпија је преполовила предност Звезде која сада износи +7.

Тајм-аутом мора да реагује Сферопулос.

• 21:49

21' - Настављен је меч у Милану

Нападом домаће екипе почело је друго полувреме у "Медиоланум форуму".

• 21:34

Полувреме, Звезда убедљиво води 31:47

Звезда на велики одмор односи великих 16 поена предности - према свему приказаном, сасвим заслужено.

Црвено-бели играју одлично у одбрани, док се у нападу истакао Рокас Гедраитис са 15 поена.

Теодосић је вођа на терену, Боломбој и Недовић дали су свој допринос са по 8 поена.

На другој страни, најефикаснији су Бортолани и Појтрес са по 6 поена.

Недовић је покушао да се врати на терен после повреде, али се врло брзо пребацио на клупу.

• 21:17

17' - Црвено-бели повећавају вођство на 17:32

Само 2 поена убацила је Олимпија за шест минута кошарке у другој деоници. Милош Теодосић је апсолутно прва фигура меча, иако је уписао само два поена и две асистенције.

Лука Митровић се вратио на терен.

• 21:06

13' - Магија Теодосића, Звезда има двоцифрену предност 17:28

Теодосић доминира на терену "Форума" - после нестварне асистенције некадашњег капитена српске репрезентације Давидовац погађа тројку из ћошка.

Еторе Месина мора да реагује тајм-аутом.