Најбољи светски кошаркаш блиста после Ол-стар викенда и ухватио је залет који би поново могао да буде одлучујући у борби за титулу
Незаустављиви Јокић помера границе – 122. трипл-дабл и наставак потере за Меџиком© Tanjug/AP Photo/Steve Dykes

Никола Јокић наставио је доминацију и уписао је нови трипл-дабл у победи свог Денвера над Портландом – 127:112.

Јокић је другу ноћ заредом, а 17. пут ове сезоне имао двоцифрен учинак у три категорије.

Дан пошто је против Вашингтон визардса комплетирао листу и постао трећи човек у историји са најмање једним трипл-даблом против свих тимова против којих је играо, на ред су дошли Трејлблејзерси.

Никола је уписао 122. трипл-дабл у каријери и сада има само 16 мање од легендарног Меџика Џонсона, који се налази на трећој позицији вечне ранг-листе.

Момак из Сомбора је на паркету провео скоро 35 минута и за то време постигао 29 поена, имао 15 скокова и 14 асистенција.

Поново је сјајно шутирао из игре (12/17), а додао је по две украдене и изгубљене лопте, односно једну блокаду.

Поново је вукао све конце у игри "грумења", које је, осим у уводним минутима сусрета, имало контролу над утакмицом.

Денвер је повео средином прве четвртине, у другој дошао до двоцифреног вишка и више се није освртао. Трејлблејзерси су покушали да се врате, али су гости одбили сваки налет и рутински привели меч крају.

Мајкл Портер јуниор је био најефикаснији са 34 поена, Гилеспи је додао 18, док је код домаћина најбољи био Грант са 25 поена.

Екипа Мајка Мелоуна остала је четвртопласирана на табели Западне конференције са 38 победа и 19 пораза, док је Портланд претпоследњи са скором 15-40.

Након два узастопна тријумфа, актуелни шампион иде на још једно тешко гостовање код Голд Стејт вориорса.