"Арена" прогутала Ефес, Партизан "стотком" излази из кризе

Кошаркаши Партизана савладали су Анадолу Ефес у мечу 27. кола Евролиге резултатом 100:90
"Арена" прогутала Ефес, Партизан "стотком" излази из кризе© KK Partizan

Партизан је имао прелепо вече у Београду. За то су зслужни играчи црно белих због победе на терену, али и навијачи због победе на трибинама.

Након тешког периода и нбројних пораза, након чега је проговорио и Жељко Обрадовић и, на тренутак можда посумњао у себе и овај тим, крцата "Арена" је дочекала црно-беле и пружила невероватну подршку у мечу са Ефесом.

Меч са турском екипом је окарактерисан као онај који може променити ток сезоне, као један од оних најзначајнијих у деликатном тренутку.

Навијачи су овацијама и аплаузима дочекали Жељка Обрадовића и дуго су скандирали његово име.

Прво полувреме протекло је у честим променама у вођству, а највеће је имао Партизан - плус шест (39:33), али са на одмор отишло са 43:40 за црно-беле.

Средином треће деонице Партизан је имао плус 11 (55:44), али уследила серија гостију 7:0, чиме су се потпуно вратили у меч и унели драму у завршницу.

Шест минута пре краја, Ефес је повео 73:72, али је Партизан преломио на крилима Алексе Аврамовића, па дошао до предности 83:76.

У последња два минута се ушло резултатом 92:82 и тад је било јасно да ће домаћин славити и остати у трци за пласман у плеј-ин.

Алекса Аврамовић је био потпуно невероватан - постигао је 30 поена, уз три асистенције и две украдене лопте.

Ледеј га је пратио са 21 поеном, Пантер убацио 16 поена, а Данило Анђушић један мање.

У пораженој екипи најефикаснији је био Вил Клајбурн са 17 поена.

Партизан је дошао до 13. победе у Евролиги (14 пораза), док Ефес има скор 11/16.

У наредном колу, следећег петка, Партизан гостује Олимпији у Милану.

• 29. феб 2024 • 22:20

22:20

Крај меча - 100:90

Веома значајна победа Партизана над Ефесом.

• 22:02

34' Сјајан Ледеј - 75:73

Ледеј је погодио тежак шут, а онда и додатно бацање.

• 22:00

34' Ефес поново у вођству - 72:73

Добри минути за Ефес, који је искористио пад у игри црно-белих и поново дошао до предности.

• 21:48

Крај треће четвртине - 64:59

Притиснуо је Ефес, али Партизан има пет поена предности пред почетак последње деонице.

• 21:37

25' Партизан води - 55:46

Добрих неколико минута на обе стране терена - Камински уписује блокаду, а Аврамовић закуцавање на другој страни.

• 21:26

21' Настављен је меч

Партизан први долази до поена у наставку, Пантер је прецизан.

• 21:15

Полувреме - 43:40

Партизан има три поена предности на полувремену.

Ледеј предводи црно-беле са 11 поена, Аврамовић је додао девет.

У екипи Ефеса, најефикаснији је Клајбурн са седам.

• 20:52

14' Тројка Трифуновића, публика је на ногама - 28:26

Партизан поново води, Урош Трифуновић је погодио за три поена.

• 20:46

Крај прве четвртине - 17:20

Партизан није искористио неколико везаних напада, због чега Ефес на крају прве четвртине има три поена предности.

• 20:37

5' Велика борба на обе стране - 11:8

Три тројке је постигао Партизан, а последњом у низу, тројком Пантера, црно-бели долазе до првог вођства.