Звезда се испромашивала у Минхену и пропустила последњи воз за плеј-ин Евролиге

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у Минхену од Бајерна меч 27. кола Евролиге 66:74 и тако практично изгубили шансе за пласман међу десет најбољих екипа у лигашком делу такмичења. Црвено-бели фуриозно кренули, па потпуно стали, у великој мери осетио се изостанак Милоша Теодосића
Звезда се испромашивала у Минхену и пропустила последњи воз за плеј-ин ЕвролигеGetty © Christina Pahnke/Euroleague Basketball

Још један пораз доживели су црвено-бели у Евролиги и плеј-ин елитног такмичења сада делује као мисаона именица за екипу Јаниса Сферопулоса.

Звезда је по ко зна који пут ове сезоне показала два лица, али још једном је доминанто било оно лоше - безидејност у нападу, лоша селекција шута и мали број асистенција узрок су пораза у Минхену.

Гости су у "БМВ парку" имали велику подршку навијача и кренули су силовито. Звезда је већ у првој деоници стекла 9 поена предности, а онда у потпуности стала.

Бајерн је тројком Обста преузео вођство у финишу прве деонице и није га испушта до краја меча.

Црвено-бели су у неколико наврата покушали да ухвате прикључак, а најближи су били на старту последњег периода, када су после поготка Недовића пришли на само два поена минуса.

Ипак, Бајерн је имао спреман одговор и тројкама вратио сигурно вођство, које је уз минималне трзавице задржао до краја сусрета.

У игри црвено-белих итекако се осетио изостанак Милоша Теодосића, који је у последње време убедљиво најбољи играч Звезде.

Џавонте Смарт био је најефикаснији у црвено-белом тиму са 13 поена, Боломбој је додао 11, а Недовић 10.

У победничкој екипи бриљирао је Девин Букер са 22 поена, Ибака је додао 12, док је свој допринос дао и Владимир Лучић са 5 поена, 5 скокова и 2 асистенције.

Бајерн је уписао 12. победу у такмичењу и остао је у конкуренцији за пласман у плеј-ин Евролиге, док је Звезда уписала 17. пораз, уз 10 победа и остала је на 16. месту на табели.

Црвено-бели наредни меч играју 7. марта, када ће гостовати у Монаку.

• 1. мар 2024 • 22:25

22:25

Звезда поражена у Минхену - 66:74

Без већих трзавица Бајерн је привео меч крају и уписао 12. победу у такмичењу. Баварци су остали у конкуренцији за пласман у плеј-ин Евролиге, док је утисак да је Звезда овим поразом изгубила шансе да се бори за једно од првих 10 места која воде у доигравање.

• 22:05

37' - Бајерн има девет поена предности - 57:66

Поново је Звезда пропустила неколико напада да у потпуности ухвати прикључак, Ибака кажњава и са полудистанце доноси Бајерну +9, на нешто више од 3 минута до краја меча.

Нови тајм-аут за црвено-беле, којима понестаје времена да се врате у утакмицу.

• 21:57

34' - Звезда припретила, Бајерн побегао тројкама - 52:59

Успела је Звезда да приђе на само два поена минуса на старту последње четвртине, али Бајерн се држи у животу тројкама Болмара и Бонге.

Баварци имају +7, тајм-аут је затражио Сферопулос.

• 21:50

Баварци чувају предност пред последњу деоницу - 46:53

Не игра Бајерн претерано квалитетно, али довољно добро да чува предност против индиспонираних црвено-белих.

Тек понеки бљесак видимо од Звездиних кошаркаша, какав је био тројка Ханге за -7 на старту последње четвртине.

Звезда има лоше проценте шута, мање асистенција од противника, једино у скоковима је боља од Бајерна.

Букер је већ убацио 20 поена, прати га Ибака са 10. Боломбој је најефикаснији у гостујућој екипи са 11 поена, Митровић има 9, а Смарт 7.

• 21:31

24' Бајерн има двоцифрену предност - 29:40

Наставила се лоша игра Звезде из друге четвртине и у другом полувремену, па Бајерн преко Ибаке долази до двоцифрене предности, први пут на мечу.

• 21:25

Настављен је меч

Нападом Бајерна и тројком Букера настављен је меч у Минхену.

• 21:09

Полувреме у Минхену, Звезда у заостатку - 27:32

Лоша кошарка у првом полувремену утакмице у Минхену, Бајерн на средини утакмице има 5 поена предности.

Баварци су другу деоницу решили у своју корист 12:8, што довољно говори о квалитету игре два тима.

Обст је најефикаснији играч на утакмици са 9 поена, Букер је додао 8, у црвено-белом тиму највише је показао Смарт са 7 поена, колико има и Боломбој.

С обзиром колико је Звезда лоше одиграла завршницу прве и целу другу деоницу, црвено-бели имају одличан резултат у Минхену.

• 21:02

18' - Звезда потпуно стала, Бајерн води 25:32

Осим поготка Смарта са полудистанце, Звезда не може ништа да погоди у другој деоници.

Екипа Јаниса Сферопулоса убацила је само 6 поена за готово 8 минута игре у другој четвртини, што Бајерн користи и долази до комотне предности.

Тајм-аутом мора да реагује грчки тренер.

• 20:53

14' - Бајерн подиже предност - 23:28

Сада центар Бајерна Бранковић погађа тројку за највећу предност свог тима на мечу +5.

После сјајног старта, Звезда је потпуно стала у нападу, док су се домаћи кошаркаши распуцали и у овом тренутку држе конце игре у својим рукама.

• 20:46

Бајерн води после прве деонице - 19:20

Тројком Андреаса Обста, Бајерн је повео први пут на мечу и однео предност на први двоминутни одмор.

Неколико лоших напада црвено-белих и нерезонска селекција шута (тројке 3/10) допустили су Бајерну да се у потпуности врати у меч.

Букер је убацио 8 поена за Баварце, по 6 Обст и Ибака, док код Звезде Смарт и Боломбој имају по 5 поена.