Мицић играо као никад до сада у НБА, Рајаковић се радовао против Шарлота

Нови "српски дерби" одигран је у НБА лиги, али овога пута актери су били један тренер и један играч
Мицић играо као никад до сада у НБА, Рајаковић се радовао против Шарлота© Tanjug/Frank Gunn/The Canadian Press via AP

Кошаркаши Торонта победили су Шарлот резултатом 111:106 у ноћи између недеље и понедељка.

Репторси, које са клупе предводи српски тренер Дарко Рајаковић, остварили су важан тријумф у борби за пласман у плеј-ин и то против екипе за коју наступа Василије Мицић.

Мицић је пре неколико седмица трејдован из Оклахоме у Шарлот, и даље се навикава на нову екипу, али добија све већу минутажу.

У Канади је на паркету провео скоро 36 минута, што му је рекорд у најјачој лиги света, забележивши 12 поена (5/13 шут из игре), два скока и шест асистенција.

У изједначеној утакмици Репторси су до предности дошли током треће четвртине, а питање победника решили почетком четврте. Отишли су у тим тренуцима на максималних +15, Хорнетси су узвратили, али нису имали снаге за потпуни преокрет.

Берет са 23 поена и девет скокова, као и Квикли са 22 поена и 11 асистенција, били су најбољи у победничкој екипи.

Госте из Шарлота предводио је Милер који је дабл-дабл комплетирао са 26 поена и 10 ухваћених лопти.

Рајаковићеви изабраници тренутно су 12. на Истоку са 23 победе и 38 пораза, одмах изнад Шарлота који има скор 15-46.

У осталим утакмицама НБА лиге победе су остварили Бостон селтикси, Оклахома Сити тандер, Орландо меџик, Њујорк никси и Сан Антонио спарси.