Интер за корак ближи титули, на "Меаци" пала и Ђенова

Фудбалери Интера савладали су на свом терену Ђенову 2:1, у последњој утакмици 27. кола Серије А и сада имају 15 бодова више од другопласираног Јувентуса
Интер за корак ближи титули, на "Меаци" пала и ЂеноваGetty © Mattia Ozbot - Inter

Још један крупан корак направили су нероазури ка одбрани шампионске титуле, захваљујући тријумфу против Ђенове 2:1.

Није Интер блистао на мечу 27. кола Сериа А, али одиграо таман колико је било довољно да се упишу нова три бода и подигне разлика у односу на другопласирани Јувентус на 15 бодова.

Аслани је донео предност екипи Симонеа Инзагија, да би на 2:0 повисио Алексис Санчез са беле тачке.

У другом полувремену једини гол постигли су гости - Васкез је у 54. минуту покушао да закомпликује финиш меча.

Ипак, Интер је без већих потешкоћа задржао гол предности, дошао до 23. победе у шампионату и чини се недостижне предности у завршници шампионата.

Нероазури у наредном колу гостују у Болоњи, а онда их очекује и реванш меч осмине финала Лиге шампиона, против Атлетика у Мадриду.