Звезда имала "плус 16" на полувремену, али је Макаби дошао до победе у Београду

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на свом терену од Макабија у утакмици 29. кола Евролиге, резултатом 84:80

Јанис Сферопулос је имао великих мука пред овај меч, пошто није могао да рачуна на неколицину важних играча – Теодосића, Недовића, Лазића, Топића и Томпкинса.

Са скраћеним ростером, али и без озбиљнијих шанси за пласман у плеј-ин Евролиге, Звезда је одлично ушла у утакмицу дошла до огромне предности над Макабијем.

На самом старту меча, Звезда је имала проблема у скоку, али су гости успели да упропасте готово сваку шансу да успоставе контролу.

Јаго дос Сантос је играо одлично, разиграо се и Џавонте Смарт, а Лука Митровић и Џоел Боломбој су водили велику борбу под обручима.

Проценат шута из игре је био скандалозан код гостију – 6/21 за два поена, па су црвено-бели на полувреме отишли са "плус 16" – 47:31.

У трећој четвртини је Звезда успевала да одбије скоро све нападе гостију, али је полако остајала без енергије.

Када је стала креација, Макаби је преузео иницијативу, па почетком последње четвртине кренуо у преокрет.

Гости су играли све боље, па је Макаби дошао до предности – 66:63.

На све проблеме, надовезао се још један – Јаго дос Сантос је добио јак ударац у главу, а затим и незгодно пао, па је морао да напусти терен и оде у свлачионицу.

Макаби је боље одиграо у завршници, а Звезда је пет секунди пре краја успела да смањи на 80:83 тројком Гедраитиса.

Ипак, Колсон је са линије пенала једном погодио и тако обезбедио тријумф свог тима.

Јаго дос Сантос је био најефикаснији у црвено-белом дресу, постигао је 20 поена уз седам асистенција.

Ханга је убацио 13, Смарт 12, а Боломбој 11.

Бонзи Колсон је био најефикаснији у екипи Макабија, постигао је 23 поена.

Џош Нибо је одиграо сјајан меч, постигао је 18 поена уз осам скокова.

Црвена звезда сад има скор 10-19, а Макаби, који је први пут савладао црвено-беле после шест узастопних пораза, 16-13.

У следећем колу Звезда већ у среду дочекује Панатинаикос, док ће два дана касније бити домаћин и Виртусу.

• 14. мар 2024 • 21:13

21:13

Крај меча - 80:84

Макаби је дошао до великог преокрета и победе у Београду.

• 21:06

38' Важна тројка Ханге - 74:76

Адам Ханга погађа изузетно важну тројку за Звезду!

• 20:56

38' Дос Сантос се повредио - 70:75

Макаби има пет поена предности, али више брине повреда Јага дос Сантоса.

Бразилац је добио јак ударац у лице, а онда и незгодно пао.

Напустио је терен и отишао у свлачионицу.

• 20:48

35' Преокрет Макабија - 63:66

Макаби све боље игра како време одмиче, па је тако дошао први пут до предности на мечу.

• 20:33

Крај треће четвртине - 61:53

У последњу деоницу, Звезда улази са осам поена предности.

• 20:26

27' Притиска Макаби - 59:51

Неколико добрих минута у игри гостију, који успевају да смање предност црвено-белих.

• 20:18

25' Звезда чува предност - 53:41

Макаби је смањио заостатак, али не превише.

Звезда чува двоцифрену предност.

• 20:10

21' Настављен је меч

Звезда има велику предност.

• 19:52

Полувреме - 47:31

Црвена звезда је одиграла фантастично прво полувреме, после којег има 16 поена предности.

Смарт је убацио 12 поена, Дос Сантос један мање.

Макаби има ужасан проценат шута из игре - 6/21 за два поена.

• 19:46

18' јаго погађа са велике удаљености - 41:26

Бразилац је погодио тројку са велике дистанце, расте предност црвено-белих.