Васа "мешао" Дурента, Јовић стартер у победи Мајамија

Василије Мицић наставио је са добрим партијама у дресу Шарлота, иако је његова екипа изгубила од Финикса 107:96, док је Никола Јовић почео утакмицу коју је Мајами победио у Детроиту 108:95. Богдан Богдановић због болести није играо за Атланту против Јуте

Пре два дана Василије Мицић оборио је свој поентерски рекорд у НБА лиги, а ноћас је био најбољи појединац своје екипе против Финикса.

Некадашњи МВП и двоструки шампион Евролиге убацио је 21 поен, уз 3 асистенције, али није успео да помогне Хорнетсима да избегну пораз од Финикса 107:96.

Васин потез у финишу првог полувремена био је један од најбољих прошле ноћи, када се дриблингом ослободио два противничка играча, прво Кевина Дурента, а онда и Бредлија Била, пре него што је поентирао.

У победничкој екипи 21 поен убацио је Девин Букер, Ален је додао 17, а Бил 15 поена.

И Алексеј Покушевски добио је својих "пет минута", тачније 17 - постигао је 4 поена, имао 5 скокова и 3 асистенције.

Никола Јовић био је стартна "четворка" Мајамија против Детроита, а српски репрезентативац је за 15 минута на терену постигао седам поена и ухватио пет лопти.

Мајами је славио 108:95, највише захваљујући Адебају који је убацио поена, док су по 18 додали Мартин и Розије.

Богдан Богдановић пропустио је меч својих Хокса у Јути због болести, а "Џезери" су однели победу 124:122.