Самоуништење Партизана за пет минута, од егала до убедљиве победе Реала

Кошаркаши Партизана поражени су од Реала на свом терену са 76:88 у утакмици 31. кола Евролиге
Самоуништење Партизана за пет минута, од егала до убедљиве победе Реала© Dusan Milenkovic/ATAImages

Партизан и Реал су у крцатој и невероватно гласној "Штарк арени" одиграли добар и узбудљив меч, у којем је виђена ровоска борба – све до краја треће четвртине.

Тада се игра Партизана потпуно распала, како у нападу – тако и у одбрани, па је Реал серијом 16:0 утабао пут до лагане победе.

Френк Камински је отворио меч тројком и најавио добру игру. Центар је био један од најрасположенијих кошаркаша Партизана, док је на другој страни Марио Хезоња био изузетно мотивисан.

Након тројке на старту меча, црно-бели су се поштено испромашивали са дистанце, па се на другу тројку, коју је убацио Џејмс Нанели, чекало до завршнице друге четвртине.

На полувреме се отишло са предношћу Реала од два поена - 33:31.

Алекса Аврамовић и Камински су сјајно отворили трећу четвртину, па повели Партизан до преоркета – 46:43.

Међутим, пред крај треће деонице, игра Партизана је апсолутно нестала.

Реал је направио невероватну серију – 16:0, па повео 68:54, колико је писало на семафору пред почетак последњег дела игре.

Кевин Пантер је повукао пред крај меча, али Партизан није успео да унесе неизвесност.

Марио Хезоња је одиграо фантастичан меч, постигао је 25 поена уз шест скокова и четири асистенције.

Камински је био најефикаснији у екипи Партизана са 19 поена, Пантер и Нанели су додали по 16, а Аврамовић десет.

У следећем колу, Партизан на свом терену игра против Олимпијакоса, док ће Реал бити домаћин Црвеној звезди.

Партизан има скор 14-17 и налази се на 11. месту, док је Реал обезбедио прво место са скором 25-6.

• 21. мар 2024 • 22:20

22:20

Крај меча

Партизан - Реал 76:88.

• 22:15

37' Тројка Пантера - 71:82

Партизан је на 11 поена разлике, могу ли црно-бели да унесу драму у завршницу?

• 22:05

35' Реал чува предност 61:75

Гости чувају предност коју су стекли крајем треће четвртине.

• 21:50

Крај треће четвртине - 54:68

Помрачење Партизана у завршници треће четвртине, Реал серијом 16:0 долази до озбиљне предности.

• 21:47

28' Реал има највећу предност до сада - 54:60

Хезоња вечерас не може да промаши, нова тројка за највећу предност Реала на мечу - "плус шест".

• 21:37

24' Камински блиста - 46:43

Камински погађа нову тројку, 17 његових поена до сада!

• 21:17

Полувреме - 31:33

Велику борбу воде Партизан и Реал, гости имају кош предности на полувремену.

Нанели је најефикаснији у Партизану са десет поена, а Камински има девет.

Хезоња је најбољи у Реалу са девет поена.

• 21:09

17' - Тројка Нанелија - 28:23

Коначно Партизан погађа за три поена.

Џејмс Нанели је погодио, тек друга тројка црно-белих из 13 покушаја.

• 21:02

16' Закуцава Аврамовић - 23:21

Сјајна сарадња Аврамовића и Смаилагића, добар продор и закуцавање плејмејкера.