Плеј-ин све даље, Партизан испустио победу против Олимпијакоса

Кошаркаши Партизана изгубили су од Олимпијакоса на свом терену са 74:69 у утакмици 32. кола Евролиге

Црно-бели је желео да дође до изузетно важне победе против Олимпијакоса, којом би се приближили плеј-ину Евролиге.

Озбиљно су схватили момци Жељка Обрадовића овај меч, па је деловало, читаве три четвртине, да су на добром путу да дођу до тријумфа.

Јака одбрана, коју је Жељко Обрадовић желео за ову утакмицу, доносила је плодовем па је предност Партизана расла све до последње деонице.

Пред почетак последње четвртине, на семафору је писало 59:46.

Међутим, ситуација у последњој четвртини није могла да се одвија горе по црно-беле.

Гости су затегли одбрану и играли много агресивније.

Вилијамс-Гос је погодио тројку од таблу, а затим је и Вокап реализовао "два плус један".

Серијом 12:0 Олимпијакос је дошао на само "минус један" – 59:58, а затим су поенима Папаниколауа, гости дошли и до предности.

Ушло се у неизвесну и драматичну завршницу, али је у њој Партизан своје шансе пропустио, а Олимпијакос је задржао концентрацију и привео меч крају.

Кевин Пантер је постигао 19 поена, Френк Камински 14, Бруно Кабокло један мање, док је Доужер додао 12.

У победничком тиму, Вилијамс-Гос је убацио 17, а Папаниколау 13.

Партизан сада има скор 14-18 и све је даље од пласмана у плеј-ин, а Олимпијакос има скор 20-12.

Партизан у наредном колу гостује Алби.

• 28. мар 2024 • 22:20

22:20

Крај меча - 69:74

Партизан је поражен у Београду.

• 22:14

36' Олимпијакос води - 61:62

Папаниколау постиже лаке поене, гости воде у Београду.

• 22:08

34' Лоши минути за црно-беле - 59:58

Агресивна одбрана Олимпијакоса је дала резултата - серију 12:0.

Партизан је још увек без поена последњој четвртини, а већ има и три изгубљене лопте.

• 22:04

Крај треће четвртине - 59:46

Лепу предност имају црно-бели пред почетак последње деонице.

• 21:55

28' Тројка Пантера - 57:44

Тежак шут је узео Кевин Пантер, али погодио тројку!

• 21:42

Настављен је меч

Партизан има осам поена предности.

• 21:23

Полувреме - 40:32

Љут је Жељко Обрадовић на крају друге четвртине, пошто је Олимпијакос дошао до лаких поена у последњим секундама.

Али, Партизан има осам поена предности на полувремену.

Пантер, Камински и Доужер су постигли по осам поена, а на другој страни је најефикаснији Вилијамс-Гос са седам.

• 21:04

15' Тројка Смаилагића - 28:23

Смаилагић је подигао публику на ноге!

• 20:51

Крај прве четвртине - 22:17

Имао је Партизан "плус девет", али је Олимпијакос лаким поенима у завршници прве четвртине успео да смањи.

• 20:41

5' Први поени Пантера - 9:9

Велика борба на почетку меча, поенима Пантера Партизан долази до изједначења.