Сити и Арсенал одиграли за Ливерпул - "редси" се поново питају!

Фудбалери Ливерпула победили су Брајтон са 2:1 у утакмици 30. кола Премијер лиге, док су Арсенал и Манчестер сити одиграли без голова - 0:0
Сити и Арсенал одиграли за Ливерпул - "редси" се поново питају!Getty © Peter Byrne/PA Images

"Редси" су одрадили посао против Брајтона, па сада мирно могу да гледају дерби од којег, можда, много тога зависи у шампионској трци.

Лоше је почео меч по екипу Јиргена Клопа, пошто је Брајтон дошао до предности већ у другом минуту - Дани Велбек је затресао мрежу.

Ипак, није гол превише потресао или забринуо домаћина, пошто су црвени притискали и ређали шансе.

Играо се 27. минут, када је Ливерпул дошао до изједначења.

Луис Дијаз је сместио лопту у гол, а онда је тек постало мучење за госте са југа.

Брајтон је био на конопцима, али је имао среће што је на семафору стајало 1:1 све до 65. минута.

Макалистер је сјајно проиграо Салаха, а Египћанин рутински донео преокрет.

Шест минута касније је Салах предивно асистирао Дијазу за нови гол, али је ВАР пресудио да се неће важити - Колумбијац је био у офсајду.

Јирген Клоп је уписао 300. победу као менаџер Ливерпула, а црвени су се вратили на чело Премијер лиге.

Арсенал и Манчестер сити су имали прилику да преотму лидерску позицију после свега 2-3 сата, али на дербију у Манчестеру није било голова.

"Тобџије" и "грађани" су одиграли тврд меч, без превише прилика и узбуђења, а најбољу прилику пропустио је Аке у првом делу игре после прекида.

Ливерпул је први на табели са 67 бодова, Арсенал има 65, а Арсенал 64.

До краја шампионата ће бити узбудљива борба, пошто је остало још девет утакмица.