Кецмановићева агонија траје - лак пораз у Ешторилу и велики пад на АТП листи

Београђанину је ово трећи турнир у низу на ком је доживео пораз у првом мечу
Кецмановићева агонија траје - лак пораз у Ешторилу и велики пад на АТП листиGetty © Matthew Stockman / Staff

Српски тенисер Миомир Кецмановић елиминисан је на старту турнира у Ешторилу, пошто га је победио Роберто Баутиста Агут.

Шпанац је славио после сат и 24 минута игре резултатом 6:1, 7:5, чиме је предоубио кризу Београђанина.

Баутиста Агут је као 93. играч на свету победио Кецмановића, тренутно 50. на АТП листи, али Шпанац је показао да је искуснији и расположенији за игру.

Кецмановић је нарочито слаб био у првом сету, у ком је претрпео брејк два пута и за само 32 минута дозволио ривалу да стигне до 1:0 у сетовима.

Баутиста Агут у другом колу игра против бољег из дуела Данијела Алтмајера и Педра Мартинеза, а Кецмановића због овог пораза очекује пад на АТП листи испод 60. места наредног понедељка.