Фаворити по плану у Бундеслиги - победе Бајерна, Дортмунда и Лајпцига

Фудбалери Бајерна, Дортмунда и Лајпцига уписали су тријумфе у мечевима 29. кола Бундеслиге и тако наставили борбу за места која воде у Лигу шампиона наредне сезоне
Фаворити по плану у Бундеслиги - победе Бајерна, Дортмунда и ЛајпцигаGetty © Hendrik Deckers/Borussia Dortmund

Шампионска трка у Бундеслиги је завршена, Леверкузен ће први пут у историји постати шампион Немачке, али остале екипе из врха грчевито се боре за позиције које воде у елитно европско такмичење наредне сезоне.

Бајерн је на свом терену дочекао екипу Келна и славио головима у другом полувремену - 2:0.

Рафаел Гереро је донео предност Баварцима у 65. минуту, да би три бода потврдио Томас Милер у судијској надокнади меча.

У дуелу две Борусије славили су гости из Дортмунда - 1:2.

Сва три поготка у Менхенгладбаху виђена су у првом полувремену - Сабицер је био двоструки стрелац за "милионере", да би резултат смањио Вобер у 36. минуту.

Адејеми је почетком другог дела зарадио црвени картон, али домаћин то није искористио и уписао је 12. пораз у сезони.

Лајпциг је био сигуран на свом терену, Волфсбург је савладан са убедљивих 3:0.

Олмо је у првом полувремену начео ривала, да би у наставку победу "биковима" донели Шешко и Опенда.

Леверкузен је први на табели са 76 бодова и утакмицом мање, Бајерн је на 63, Штутгарт је скупио 60 (утакмица мање), док Лајпциг и Дортмунд деле четврто и пето место са по 56 освојених бодова.