Партизан срушио упорну Игокеу - Пантер и Ледеј водили до 1:0

Црно-бели ће покушати у Лакташима да одмах обезбеде пласман у полуфинале плеј-офа
Партизан срушио упорну Игокеу - Пантер и Ледеј водили до 1:0© Dusan Milenkovic/ATAImages

Кошаркаши Партизана победили су Игокеу у београдској Арени резултатом 94:85 у првом мечу четвртфиналне серије плеј-офа АБА лиге.

Прва деоница протекла је у променама екипа у вођству, а окончана је предношћу Партизана - 27:23. У другој четвртини, после лошег старта тог периода, Партизан је заиграо боље и успео да се одлепи.

На полувремену је Партизан имао плус девет (54:45), а трећа деоница почела је серијом гостију 7:0. Успео је Партизан да одбије тај напад и поведе 64:52 у 27. минуту. У последњих 10 минута ушло се са плус 10 за "црно-беле" - 71:61. У четвртој деоници Партизан је рутински меч привео крају.

Кевин Пантер је предводио Партизан са 18 поена, Зек Ледеј је дао 16, Џејлин Смит 12 (0/3 за два, 4/4 за три), Џејмс Нанели 11, а Ален Смаилагић 10 (5/6 за два). Урош Трифуновић и Данило Анђушић нису улазили у игру, а ван протокола су остали Огњен Јарамаз и повређени Пи Џеј Доужер.

Код Игокее се истакао Марио Накић са 21 поеном, 17 је дао Џеки Кармајкл, а 11 Гојко Филиповић. Утакмици је присуствовало 4.417 навијача.

Други меч четвртфиналне серије која се игра на две победе играће се у недељу од 18.00 часова, а домаћин ће бити Игокеа. Евентуални трећи меч заказан је за 28. април у Арени.