Будућност је први полуфиналиста АБА лиге, чека се Партизан

Захваљујући другој победи у исто толико мечева у четвртфиналној серији против Задра, екипа Будућности се пласирала у полуфинале АБА лиге
Будућност је први полуфиналиста АБА лиге, чека се Партизан© ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin

За разлику од првог меча одиграног у дворани "Морача" у Подгорици, други сусрет Будућности и Задра понудио је знатно већу неизвесност.

Већ од уводних минута је хрватски тим наговестио да ће пружати већи отпор фаворизованом ривалу.

Након 10 минута кошарке, гости су водили тек један поен (16:15), а на полувреме се отишло са шест поена предности за Будућност.

Тврда трећа деоница је тек за један поен припала домаћину (14:13), да би у последњој четвртини обе екипе показале свој нападачки потенцијал.

Црногорска екипа је успела да одбије све налете домаћих и на крају слави са 80:73.

Макунду је предводио подгорички тим до победе са 19 поена, 13 је убацио Ферел, а поен мање је имао Камењаш.

Код Задра су се истакли Лакић са 17, Рамљак са 14 и Божић који је умало имао трипл-дабл.

МВП регионалног дела првенства је меч завршио са 14 поена, девет скокова и 10 асистенција.

Са две победе у исто толико одиграних утакмица у серији за Задром, екипа Будућности је обезбедила пласман у полуфинале регионалног такмичења.

Противник у полуфиналу ће им бити бољи из серије коју играју Партизан и Игокеа.

Српски тим води 1-0 и има шансу да у наредној утакмици у недељу, избори пласман у наредну фазу.