Кошаркаши Њујорк никса савладали су екипу Филаделфија севентисиксерса са 104:101 у другом мечу прве рунде плеј-оф серије Источне конференције
Ембид промашио за продужетак, Никси након невероватног преокрета до друге победеGetty © Sarah Stier

Џоел Ембид и Филаделфија налазе се у проблему, пошто након две утакмице у серији са Никсима, имају исто толико пораза.

Још једном је екипа из "велике јабуке" показала карактер и већу жељу за победом.

Гости су водили након 12 минута са седам разлике, али су Никси у другој и трећој четвртини потпуно преокренули у своју корист.

У "Медисон сквер гардену", последња четвртина била је прва кошаркашка представа, коју су боље одиграли домаћи.

Нерешено је било на три минута до краја, а деловало је да ће Филаделфија стићи до тријумфа, пошто је водила 101:96 на 30 секунди до краја сусрета.

Потом су Никси успели да погоде веома битне шутеве на једној, а одличном одбраном приведу меч на другој страни.

Цела прва петорка тима из Њујорка је убацила двоцифрен број поена.

Брансон је постигао 24, Харт 21, Дивићенцо 19, Хартенштајн 13 и Ануноби 10 поена.

Код гостију, далеко најефикаснији био је двојац Тајрис Мекси - Џоел Ембид.

Актуелни МВП је имао учинак 34 поена, 10 скокова и шест асистенција, док је Мекси убацио 35 поена, поделио 10 асистенција и ухватио девет скокова.

Проблем Филаделфије био је тај што је двоцифрен број поена убацио још само Херис, који је меч завршио са 10 погодака.

Никси су одбранили предност домаћег терена и са 2-0 серију селе у Филаделфију.

Идентичан исход је виђен и у серији Кливленда и Орланда, пошто су момци из Охаја славили са 96:86 у другом мечу.

Мичел је предводио стрелце победничког тима са 23 поена, Мобли је убацио 17, а Ален имао учинак од 16 поена и 20 скокова.

Најефикаснији у Орланду су били Банкеро са 21 и Вагнер са 18 поена.