Петровић у надокнади срушио Партизан, Војводина славила у Хумској

Фудбалери Војводине савладали су екипу Партизана у гостима са 3:2 у мечу 33, кола Суперлиге Србије
Петровић у надокнади срушио Партизан, Војводина славила у Хумској© ATA Images

Ни невреме у Београду није покварило дерби који су одиграли Партизан и Војводина.

Интересантан и садржајан меч виђен је на стадиону у Хумској, а гости су славили голом у последњем минуту судијске надокнаде.

Домаћин је добро ушао у меч и први стигао до вођства.

Играо се 18. минут када је Натхо проиграо Салдању, а центаршут Бразилца завршио је у голу гостију, јер је Црномарковић постигао аутогол.

У финишу првог дела меча, Војводина је успела да постигне два гола и направи преокрет.

Зади је у 38. минуту изједначио, да би ефектан погодак Зукића у 44. донео предност новосадске екипе, са којом се отишло на полувреме.

Други део меча донео је подједнак, ако не и већи број узбуђења.

Партизан је до изједначења дошао у 57. минуту, када је Николић проиграо Стојковића, а овај ухватио голмана гостију "на спавању".

Уследио је период игре у којем је Војводина поново била опаснији ривал и мало је недостајало да то материјализују.

Постигле су "лале" два гола након прекида, али су оба поништена због фаулова.

Таман када се помислило да ће Партизан и Војводина поделити бодове, Његош Петровић је постао херој гостију.

Четврти минут надокнаде се играо, када га је проиграо Вукановић у једном транзиционом нападу.

Петровић је имао довољно времена и простора да се намести и веома прецизно шутира, те матира голмана Партизана и постигне победоносни погодак.

Црно-бели су везали пети пораз у свим такмичењима и остали на 70 освојених бодова, те другом месту на табели.

Након бода против Црвене звезде, Војводина сада стиже до победе против Партизана и са 54 бода заузима шесто место на табели Суперлиге Србије.