Звезда је шампион, титула "оверена" против ТСЦ-а

Фудбалери Црвене звезде одбранили су титулу у Суперлиги Србије, пошто су савладали ТСЦ са 2:1 у мечу 33. кола домаћег првенства

Седми узастопни пут су црвено-бели шампиони елитног ранга српског фудбала.

Изабраници Владана Милојевића савладали су ТСЦ и тако математички обезбедили прво место и трофеј у домаћем такмичењу.

Црвена звезда је тако стигла до рекордног, 35. наслова првака државе.

Сва три гола у сусрету одиграном на стадиону "Рајко Митић", виђена су у другом полувремену.

Играо се 55. минут када је Хванг упослио Олајинку, а овај послао лопту у мрежу за 1:0.

Само пет минута касније, гости из Бачке Паланке приредили су одговор.

Ћирковић се нашао у улози асистента, а Милосављевић донео изједначење ТСЦ-у.

Гол који је донео победу Звезде и "оверио" титулу црвено-белима, постигао је Ендиаје у 75. минуту.

Упркос узбуђењима на обе стране терена, резултат се до краја меча није мењао.

Четири кола пре краја Суперлиге Србије, Звезда има 14 бодова предности у односу на Партизан, који је претрпео пети узастопни пораз, овога пута од Војводине у Београду.

Што се тиче екипе ТСЦ-а, они остају на трећем месту са 66 бодова, четири мање од другопласираних црно-белих.

Поред титуле у домаћем првенству, Црвена звезда има шансу да одбрани и "дуплу круну", пошто се у финалу Купа Србије састаје са екипом Војводине.