
Додик након разговора са Изетбеговићем: Ја сам се смијао, а Бакир се немушто бранио

Лидер СНСД-а Милорад Додик поручио је да је разговарао са председником Странке демократске акције Бакиром Изетбеговићем.
"Током 'нервозног' телефонског позива ја сам се смијао, а Бакир се немушто бранио и правдао на начин да није рекао ни 'да' ни 'не', неким уопштеним флоскулама. Ни у једном тренутку није успио објаснити изречено синоћ, кад је позвао да ме склонe неком силом", каже Додик након разговора.
Додаје да је, уместо преузимања одговорности за изречене речи, сведочио покушајима релативизације и избегавања суштине претњи.
"Због тога мој став не само да остаје исти, већ сам након овог разговора још увјеренији да је оно што jе изречено у емисији било веома јасно и недвосмислено. Драго ми је да сам штеточина њихове политике", поручио је Додик.
Током "нервозног" телефонског позива ја сам се смијао, а Бакир се немушто бранио и правдао на начин да није рекао ни "да" ни "не", неким уопштеним флоскулама. Ни у једном тренутку није успио објаснити изречено синоћ, кад је позвао да ме склонe неком силом.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 24, 2026
Умјесто преузимања…
Лидер СНСД је вест о разговору пренео након што је Изетбеговић гостовао у телевизијској емисији у којој је, између осталог, поручио да ће се "та ствар неком силом решити" и да ће "правосуђе и међународна заједница морати да примени законе, Дејтонски споразум, устав БиХ и да без јасне владавине закона, који се односе на сваког појединца па и на њега (Додика), земље неће на зелену грану". Истакао је и да се нада да ће "коначно народ Српске то схватити" и да ће "Додик отићи као Орбан, већ на следећим изборима".
Бакир се синоћ у свом страху охрабрио да ми пријети.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 24, 2026
Отпоран сам на пријетње, али не волим недоречене ствари.
Зато сам позвао Бакира да ми каже у чему је његов проблем.
Рекао је да ће позвати у 13 часова.
Вјерујем да ће до тада смислити одговор, прије свега себи, и спремити… pic.twitter.com/rOIc0eEKBC
Реаговао је Додик, поручивши да је позвао Изетбеговића да му каже у чему је проблем.
"Отпоран сам на претње, али не волим недоречене ствари. Зато сам позвао Бакира да ми каже у чему је његов проблем. Рекао је да ће позвати у 13 часова. Верујем да ће до тада смислити одговор, пре свега себи, и спремити апаратуру за снимање разговора", истакао је Додик.
Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv.
— Bakir Izetbegović (@Izetbegovic_B) June 24, 2026
Sve što mislim,… pic.twitter.com/pJ1VQI1vUC


