Митровић намешта и тресе мреже - Фулам бољи од Паласа у лондонском дербију

Фудбалери Фулама савладали су Кристал Палас са 3:0 у утакмици 17. кола Премијер лиге
Митровић намешта и тресе мреже - Фулам бољи од Паласа у лондонском дербијуGetty © Henry Browne

Кључну улогу у убедљивој победи Фулама одиграо је српски репрезентативац Александар Митровић.

Фулам је повео после пола часа игре, када је Митровић сјајно проиграо Рида, а овај главом сместио лопту у мрежу.

Три минута касније, Палас је остао без Мичела који је добио директан црвени картон.

У 57. минуту је домаћин остао без још једног играча, пошто је Томкинс зарадио други жути картон.

Другу асистенцију на мечу, Митровић је уписао у 71. минуту, а сада је стрелац био Рим.

Феноменалну партију српски репрезентативац је крунисао голом у 80. минуту и поставио коначан резултат.

Вулверхемптон је у гостима савладао Евертон у драматичној завршници.

Јери Мина је у седмом минуту донео домаћину предност, али је Поденс изједначио у 22. минуту.

Аит Ноури је у петом минуту судијске надокнаде донео "вуковима" велику победу.

Њукасл је наставио са сјајним играма, па је убедљиво победио Лестер у гостима - 3:0, а сви голови виђени су у првом делу игре.

Већ у другом минуту је досуђен пенал за Њукасл, а Вуд је био сигуран извођач.

Алмирон је био прецизан четири минута касније, а Џоелитон је у 32. поставио, испоставило се, коначан резултат.

Брајтон је у гостима савладао Саутемптон са 3:1, док су у првом данашњем мечу Тотенхем и Брентфорд одиграли нерешено 2:2.