Изненађење у Виљареалу, "жута подморница" потопила Реал Мадрид

Фудбалери Виљареала савладали су на свом стадиону екипу Реал Мадрида са 2:1 у једном од дербија 16. кола Ла Лиге
Изненађење у Виљареалу, "жута подморница" потопила Реал МадридGetty © Aitor Alcalde

Наставак шпанског фудбалског првенства донео је веома занимљиве резултате.

Након кикса Барселоне и ремија у првом колу у наставку Ла Лиге, пораз у својој другој утакмици након Светског првенства, доживео је Реал Мадрид.

Тим Карла Анћелотија поражен је на гостовању код Виљареала, резултатом 2:1.

Бледо је изгледао актуелни шампион Шпаније и Европе на стадиону "Керамика".

Виљареал је био конкретнија и опаснија екипа, што је на крају наплатио резултатом.

У првом полувремену није било постигнутих голова, али је у другом виђено три.

Домаћин је повео већ у другом минуту наставка, када је на асистенцију Морена, талентовани Пино затресао мрежу гостију.

Играо се 60. минут када је Бензема из пенала погодио гол ривала и донео Мадриђанима изједначење.

Само три минута касније, виђен је нови једанаестерац, овога пута на другој страни.

Морено је био прецизан, чиме је поставио, испоставиће се, коначних 2:1 за "жуту подморницу".

Реал је тако пропустио шансу да се врати на лидерску позицију на табели у домаћем шампионату.

Тим из Мадрида остао је на 38 бодова, колико има и првопласирана Барселона, која има бољу гол разлику и меч мање (у недељу гостује код Атлетика у Мадриду).

Виљареал је са друге стране дошао до битне победе и 27. бода, који га сврстава на пето место на табели.