Реал поражен од Мајорке, Рајковић одбранио пенал

Фудбалери Мајорке савладали су на Палми екипу Реал Мадрида са 1:0 у мечу 20. кола шпанске Ла Лиге
Реал поражен од Мајорке, Рајковић одбранио пеналGetty © Gonzalo Arroyo Moreno

Јубиларни 70. дуел Мајорке и Реала припао је великом аутсајдеру са Палме.

У великој мери десетковани тим Реала није успео да оправда статус фаворита и дође до битних бодова у трци за прво место на табели.

Мајорка је традиционално била веома незгодан противник на домаћем терену, а тако је било и у дуелу са "лос бланкосима".

Меч је добро почео по домаће, који су осетили да могу да играју са великим Реалом.

У 13. минуту је Мајорка стигла до вођства, када је након центаршута и мало среће, Наћо постигао аутогол главом.

Тим тренера Агиреа је на паузу за полувреме отишао са предношћу, а очекивало се да ће у другом делу меча Реал бити апсолутно доминантан и покушати да дође до преокрета.

Није то пошло за ногом изабраницима тренера Анчелотија.

Реал је у овом мечу наступао без Карима Бензема, Тиба Куртое и Едера Милитаа.

Највише се осетило одсуство најбољег стрелца и нападача, пошто су гости из Мадрида створили тек понеку шансу.

Оно за чиме Реал може да жали, јесте нереализован пенал у 59. минуту.

Асенсио је преузео одговорност, али је српски репрезентативац Предраг Рајковић одбранио пенал.

Рајковић је до краја меча имао неколико запажених интервенција, због чега је један од најзаслужнијих за добар резутлат Мајорке.