Бразил сломио Швајцарску и оставио "орлове" у игри

Фудбалери Бразила савладали су Швајцарску са 1:0 у утакмици другог кола групе Г на Светском првенству у Катару
Бразил сломио Швајцарску и оставио "орлове" у игриGetty © Clive Brunskill

Репрезентација Србије биће најсрећнија због резултата на утакмици између Бразила и Швајцарске.

Бразил је победом оставио „орлове“ у животу, па је екипи Драгана Стојковића Пиксија потребна победа у последњем колу против Швајцарске за пролаз у наредну рунду такмичења.

Дуго се чекало на промену резултата у Дохи, а то се догодило тек у завршници меча.

Истина, Бразилу је у 64. минуту поништен гол – мрежу је затресао Винисијус, али је ВАР поништио погодак због офсајда у којем је био Ришарлисон у зачетку акције.

Спор ритам и умртвљен меч нису наговештавали да ће ико однети сва три бода, али је генијалан потез Касемира решио питање победника.

Играо се 83. минут, Касемиро је из прве ухватио лопту унутар казненог простора и донео Бразилу победу и пролаз у наредну рунду такмичења.

Ко ће даље из групе Г, сазнаћемо у петак, када Србија буде играла са Швајцарском.