Кикс Арсенала, Брајтон блистао у Ливерпулу, Јунајтед сигуран

Фудбалери Арсенала и Њукасла одиграли су нерешено без постигнутих голова у мечу 19. кола Премијер лиге. Победе су уписали још и Фулам, Брајтон и Манчестер јунајтед
Кикс Арсенала, Брајтон блистао у Ливерпулу, Јунајтед сигуранGetty © Justin Setterfield

Лидер на табели првенства Енглеске, није успео да оправда статус фаворита и оствари победу над Њукаслом.

Имао је Арсенал своје шансе, већим делом меча био бољи противник, али нису успели изабраници Микела Артете да постигну погодак и дођу до нова три бода.

Успео је Њукасл да одоли и да дође до бода, мало и уз помоћ судијских одлука, пошто у петом минуту надокнаде, након играња руком фудбалера гостију у свом шеснаестерцу, није додељен пенал Арсеналу.

"Тобџије" су упркос ремију, заджале лидерску позицију на табели и тренутно имају осам бодова предности у односу на Сити, који има меч мање.

Занимљиво је било у Ливерпулу, где је Евертон на свом стадиону доживео болан пораз од Брајтона.

Гости су славили са 4:1, чиме су додатно напредовали на табели.

Стрелци за Брајтон били су Митома у првом, а потом и Фергусон, Марш и Грос у наставку меча.

Чак три гола гостију у другом полувремену постугнута су од 51. до 57. минута.

У осталим мечевима Фулам је савладао Лестер са 1:0, док је Јунајтед био бољи од Борнмута са 3:0.

Стрелци за "црвене ђаволе" били су Каземиро у првом, а Шо и Рашфорд у другом полувремену.