Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић изразио је задовољство победом над екипом Морнара, рекавши да је "одрађена утакмица и остварен повољан резултат, који на крају није био реалан"
Обрадовић: Резултат не одаје прави утисак, преломили смо почетком другог полувремена© ABA liga/Emilija Jovanovic

Партизан је у оквиру 17. кола АБА лиге остварио убедљиву победу над екипом Морнара, резултатом 92:74.

Српски стручњак Жељко Обрадовић изјавио је након меча да су црно-бели преломили сусрет у другом полувремену.

"Преломили смо меч почетком другог полувремена, постава у том тренутку одиграла је праву одбрану (Аврамовић, Анђушић, Трифуновић, Папапетру и Ледеј). Одрађена је утакмица, пробали смо неке играче да држимо ван тима (Данте Ексум и Матијас Лесор), неки да играју мање, с обзиром да имамо дупло коло у Евролиги", рекао је Обрадовић.

Тренер Партизана рекао је да разлика на крају меча није била реална.

"Нисмо отворили утакмицу на добар начин, екипа Морнара се максимално борила и мислим да су били у утакмици тридесетак минута. Овај резултат на крају од 18 разлике није реалан, изјавио је тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић после победе.

Партизанове наредне обавезе тичу се Евролиге, где ће српска екипа играти дупло коло против АСВЕЛ-а у уторак и Жалгириса у петак.