"Лудница" у дербију Француске, преокрет, Месијев гол за победу, Нејмар повређен

Фудбалери ПСЖ-а савладали су на свом стадиону екипу Лила са 4:3 у дербију 24. кола француског првенства. Утакмицу су обележили преокрети, гол за победу Месија и тежа повреда Бразилца Нејмара
"Лудница" у дербију Француске, преокрет, Месијев гол за победу, Нејмар повређен© Twitter/PSGInside

Фудбалски спектакл одвио се на "Парку Принчева" у Паризу, у дуелу ПСЖ-а и Лила.

Деловало је да ће тим Кристофа Галтијеа без већих проблема уписати победу и прекинути низ од три пораза, али то није био случај.

Већ након 17 минута меча, домаћин је водио са 2:0.

Мбапе је у 11. минуту донео ПСЖ-у предност, да би шест минута касније Нејмар постигао нови гол.

Очекивао се рутински посао "светаца" у наставку, али је Лил брзо одговорио и смањио на 2:1.

Играо се 24. минут када је Дијаките постигао погодак за госте и најавио много занимљивији меч од очекиваног.

У 58. минуту, Давид је погодио са беле тачке, да би права "лудница" настала у 69. минуту, када је Бамба комплетирао преокрет гостију, који су повели са 3:2.

У тим моментима, спортски директор ПСЖ-а Луис Кампос сишао је до клупе свог тима и исказао незадовољство према играчима свог тима, све то док је тренер Галтије био поред њега и био без реакције.

Да ли због те ситуације, или због једноставног фудбалског умећа, ПСЖ је успео да избори сопствени преокрет и упише победу.

У 87. минуту је Мбапе постигао гол за изједначење, да би Меси из слободног ударца у 94. минуту, донео преокрет и победу тима из Париза.

Утакмицу је обележила и тежа повреда зглоба Бразилца Нејмара, који је у носили изнет са терена.