Атлетико уништио Севиљу

Прелепи голови виђени на стадиону "Ванда Метрополитано" у дербију Ла Лиге
Атлетико уништио СевиљуGetty © Gonzalo Arroyo Moreno / Stringer

Фудбалери Атлетико Мадрида савладали су Севиљу са огромних 6:1 у дербију 24. кола шпанског првенства.

"Јорганџије" су се попеле на треће место са 45 бодова, једним више од четвртопласираног Реал Сосиједада.

У престоници Шпаније доминирао је Мемфис Депај са два поготка, од којих је други био изузетно атрактиван, када је са ивице казненог погодио горњи десни угао.

Ел Несири је у финишу првог полувремена смањио, али је онда Антоан Гризман још једним евроголом решио питање победника.

Француски нападач је одапео са више од 25 метара и голман Боно је био немоћан.

Фестивал голова је настављен у другом полувремену, прво се Јаник Фереира Караско у 69. минуту уписао у листу стрелаца, а онда је и Алваро Мората дошао на ред.

Два пута је тресао мрежу ривала и поставио коначан резултат.

Севиља игра катастрофалну сезону и тренутно је на 15. месту са 25 бодова.

Претходно је Елче у голеади био бољи од Ђироне са 3:2, Виљареал је тријумфовао на гостовању код Алмерије (0:2), док је Елчеу пријао пут на Мајорку – 0:1.