Њукасл понизио Тотенхем са 6:1, Вест Хем славио у Борнмуту са 4:0

Фудбалери Њукасла савладали су као домаћини екипу Тотенхема са више него убедљивих 6:1, док је Вест Хем у гостима надиграо Борнмут са 4:0 у мечевима 32. кола Премијер лиге
Њукасл понизио Тотенхем са 6:1, Вест Хем славио у Борнмуту са 4:0Getty © Clive Brunskill

Један од најубедљивијих пораза у својој историји, Тотнехем је уписао на гостовању на "Сент Џејмс парку".

У директној борби за место међу четири најбоље екипе Премијер лиге, Њукасл је славио са 6:1.

"Свраке" су у првих 20-ак минута решиле питање победника и наговестиле прави дебакл за госте из Лондона.

Марфи у 2. и 9, Џоелинтон у шестом и Исак у 19. и 21. минуту, редом су тресли мрежу "петлова".

Након 21 минута фудбала, домаћи су водили са 5:0, а у наставку су подигли ногу са "гаса" и привели меч крају без икаквих "трзавица".

До краја меча виђена су још два поготка, по један на обе стране.

Кејн је успео у 49. минуту да постигне почасни гол за Тотенхем, док је Вилсон у 67. поставио коначан резултат.

Победом, Њукасл је дошао до 59. бода, чиме се изједначио на трећем месту на табели Премијер лиге са Манчестер јунајтедом, који има меч мање.

Тотенхем је остао петопласирани тим, са 53 бода, два више од Астон Виле и три више од Ливерпула.