Реал се и званично предао, пораз у Баскији га искључио из трке за титулу

Фудбалери Реал Сосиједада, савладали су на свом стадиону екипу Реал Мадрида са 2:0, у мечу 33. кола Ла Лиге
Реал се и званично предао, пораз у Баскији га искључио из трке за титулуGetty © Juan Manuel Serrano Arce

Можда и званично, Реал Мадрид је одустао од борбе за трофеј у домаћем првенству.

Реал је одлучио да пред тешко гостовање на "Сан Себастијану", наступи без ударних нападачких "игли" Бенземе и Винисијуса, те се могло наговестити да се неће добро провести у Баскији.

Сосиједад је то искористио, те савладао "лос бланкосе" са 2:0.

Голове су постигли у другом полувремену, прво преко Куба у 47. минуту, а потом у 85. оверили победу преко Баренечее.

Сосиједад је победом направио крупан корак ка осигуравању четвртог места на табели, које наредне године воде у Лигу шампиона.

Реал Мадрид је поразом у великој мери испао из трке за титулу, пошто сада има 14 бодова заостатка за Барселоном.

Барса ће у наредном колу имати прилику да математички овери освајање трофеја у Ла Лиги и то у каталонском дербију против Еспањола.