Шампиони су још увек у игри, Голден Стејт "одувао" Лејкерсе

Кошаркаши Голден Стејт вориорса савладали су на домаћем паркету екипу Лос Анђелес лејкеса са 127:100 у другом мечу полуфиналне серије плеј-офа Западне конференције НБА лиге
Шампиони су још увек у игри, Голден Стејт "одувао" ЛејкерсеGetty © Ezra Shaw

Актуелни шампиони показали су своје право лице у другом мечу серије са Лејкерсима.

Голден Стејт је на доминантан начин стигао до изједначења, пошто су славили са 27 поена разлике.

Гости из Лос Анђелеса добро су ушли у меч, па су тако након уводних 12 минута кошарке имали предност од седам поена.

Ипак, домаћин је у наредне две четвртине оправдао статус фаворита и актуелног шампиона, пошто су убацили 41 поен у другој и 43 поена у трећој четвртини.

Тако су стекли предност која је варирала од 25 до 30 поена, коју су до краја меча без икаквих потешкоћа одбранили.

Клеј Томпсон предводио је стрелце Голден Стејта са 30 поена, 20 је убацио Стеф Кари, док је Џамајкл Грин меч завршио са 15 поена.

У редовима Лејкерса најефикаснији су били Леброн Џејмс са 23 и Руи Хачимура са 21 поеном.

Ентони Дејвис је након маестралне прве утакмице, поприлично подбацио у другој, пошто је имао учинак од 11 поена и седам скокова.

Након прве две утакмице у овој полуфиналној серији плеј-офа Запада НБА лиге, резултат је 1-1.

Наредна два меча играју се у "Крипто ком" арени у Лос Анђелесу.