Тотенхемов "италијански посао", Медисон забринуо Саутгејта

Фудбалери Тотенхема победили су Лидс са 4:3 у мечу 16. кола Премијер лиге, иако су гости три пута водили у Лондону.
Тотенхемов "италијански посао", Медисон забринуо Саутгејта© Tanjug/AP Photo/David Cliff

Антонио Конте и фудбалери Тотенхема су решили ове сезоне да се, из недеље у недељу, играју са живцима својих навијача.

Лидс је у Лондону повео голом Самервила у десетом минуту, а изједначио је Хари Кејн у 25.

Ипак, гости су на одмор отишли са предношћу, пошто је Родриго затресао мрежу у 43. минуту.

Тотенхем је рано изједначио, после свега шест минута игре у наставку, али су гости још једном успели да дођу до предности.

Родриго је још једном био стрелац, у 76. минуту.

Али је онда Тотенхем у узбудљивој завршници "преотео" бодове и дошао до очекиване победе.

Италијанска веза је прорадила - појачања из Јувентуса су одиграла кључне улоге у преокрету.

Прво је Бентанкур донео изједначење у 81. минуту, а потом и вођство два минута касније, на сјајну асистенцију Дејана Кулушевског.

Лестер игра све боље, што је потврдио победом у Лондону над Вест Хемом - 2:0.

Џејмс Медисон је донео предност гостима у осмом минуту, али је потом забринуо селектора Енглеске, Герета Саутгејта, пошто је због повреде напустио терен у 25. минуту.

Вест Хем је затресао мрежу, али је гол Соучека поништен због офсајда.

Лестер је имао савршену шансу да увећа предност пре одласка на одмор, али је Фабијански обранио пенал који је извео Јури Тилеманс у 42. минуту.

Харви Барнс је потврдио победу Лестера после брзе контре у 78. минуту.

Ливерпул је рутински савладао Саутемптон на свом терену са 3:1, а сви голови виђени су у првом делу игре.

Роберто Фирмино је начео госте у шестом минуту, али је Че Адамс изједначио три минута касније.

Дарвин Нуњез је постигао два гола до полувремена, у којем је Ливерпул могао да постигне барем још три.

Евертон је наставио са ужасним играма, пошто је поражен од Борнмута у гостима са 3:0, док је Нотингем Форест савладао Кристал Палас са 1:0, а истим резултатом је Њукасл савладао Челси.

У последњем данашњем мечу, Арсенал је у гостима савладао Вулверхемптон са 2:0.

Дан у Премијер лиги је почео огромним изненађењем, пошто је Брентфорд у гостима савладао Манчестер сити са 2:1.