Челси се вратио лошим навикама: Нови кикс - Брентфорд утишао "Бриџ"

"Плавци" су били у прилици да наставе серију добрих резултата, али су ипак претрпели пораз због ког се сада налазе у доњем делу табеле Премијер лиге
Челси се вратио лошим навикама: Нови кикс - Брентфорд утишао "Бриџ"Getty © Ryan Pierse / Staff

Фудбалери Челсија доживели су нови пораз у Премијер лиги, већ четврти у овој сезони, пошто су у 10. колу изгубили на свом "Стамфорд бриџу" од екипе Брентфорда - 0:2 (0:0).

Брентфорд је савладао "плавце" головима Итана Пинока у 58. минуту и Брајана Мбеуме дубоко у надокнади, у 96. минуту.

Упркос доминацији Челсија, значајно већем поседу лопте и чак 14 шутева наспрам четири ударца ривала, ништа није помагало тиму Маурисија Покетина. Њихов први нападач Николас Џексон је остао на само два поготка ове сезоне, док ни Рахим Стерлинг није имао нарочиту инспирацију.

Челси је сада 11. на табели Премијер лиге са само 12 бодова из 10 утакмица. Брентфорд их је овом победом престигао са бодом више, чиме су окончали добру серију "плаваца" у којој су освојили седам бодова на последња три меча.

Ствари би могле да буду још горе по Покетинов тим, имајући у виду да ће наредног викенда гостовати Тотенхему у Лондону, актуелном лидеру Премијер лиге.