Звезда победила ИМТ, Бахар поново на "крову" страховао за посао

Црвено-бели се поново мучили у домаћем шампионату
Звезда победила ИМТ, Бахар поново на "крову" страховао за посао© FK Crvena zvezda

Фудбалери Црвене звезде савладали су ИМТ као гости са 2:1 (2:0), у 13. колу Суперлиге Србије.

Шампион Србије је на "крову", где је недавно поражен од екипе Вождовца", дошао до четврте узастопне победе, али је тренер Барак Бахар поново стрепео за посао.

Израелац је после турбулентног периода и неколико лоших резултата на "танком леду", па му је био неопходан успех против "тракториста".

Није било лако и могло је лако да се деси да домаћин "украде" бодове великом фавориту.

Чинило се да ће све бити решено у првом полувремену, када је Звезда нокаутирала ИМТ за пет минута.

У 22. минуту је Жан-Филип Красо након минијатуре погодио са неких 17 метара и постигао седми гол у Суперлиги.

Већ у следећем правом нападу, на семафору је писало 2:0.

Владимир Лучић, некадашњи играч ИМТ-а, асистирао је Питеру Олајинки, који је рутински послао лопту у доњи леви угао.

У наставку сусрета гости су смирили темпо, држали лопту и чували предност.

Међутим, поново су примили гол, а овога пута мрежу им је начео Виктор Радочај. Он је сјајно реаговао и из прве лобовао голмана Зорана Поповића, који је на полувремену ушао уместо повређеног Омрија Глазера.

До краја је српски првак ипак издржао и уписао нови тријумф.

Звезда је друга на табели са 27 бодова, четири мање од првопласираног Партизана.

Црвено-бели већ за четири дана играју дерби против ТСЦ-а у Бачкој Тополи, а потом их очекује дуел са Радником из Сурдулице.