Ливерпул избегао бруку у Лутону, Дијаз донео бод у надокнади

Фудбалери Лутона и Ливерпула одиграли су нерешено 1:1 у утакмици 11. кола Премијер лиге
Ливерпул избегао бруку у Лутону, Дијаз донео бод у надокнадиGetty © Clive Rose

Ливерпул је одиграо једну од најчуднијих утакмица ове сезоне.

Ређали су прилике против маленог Лутона, али је на крају морао да стрепи и за бод.

У првом делу игре Дарвин Нуњез и Диого Жота су имали одличне прилике, али се резултат није мењао.

У наставку је Ливерпул кренуо још агресивније, али је домаћин одолевао.

А онда, у 80. минуту, Тахит Чонг је шокирао госте и донео предност Лутону.

"Црвене" је извукао Луис Дијаз, који је ушао у 84. минуту, а затим у шестом минуту надокнаде погодио за бод.

Он је после постигнутог гола показао мајицу испод дреса на којој је писало: "Ослободите тату".

Родитељи фудбалера Ливерпула киднаповани су пре осам дана у Колумбији док су се враћали кући када су их пресрели наоружани нападачи на моторима.

Колумбијска полиција је одмах пронашла мајку, али и даље трага за оцем.

У првом данашњем мечу, Нотингем Форест је победио Астон Вилу са 2:0.

Ливерпул је трећи са 24 бода, док је Лутон дошао до шестог бода, а налази се на 17. месту.

Астон Вила је пета са 22 бода, док је Нотингем на 12. месту, са 13 бодова.