Дончић не може једино против Јокића, Далас преболео пораз од Денвера

Словеначки суперстар наставио да носи своју екипу и Тексашани су успели да тријумфују након неуспеха у Колораду
Дончић не може једино против Јокића, Далас преболео пораз од Денвера© Tanjug/AP Photo/Richard W. Rodriguez

Далас меверикси вратили су се побеђивању и наставили са одличним партијама на старту сезоне, па су сада тријумфовали над Шарлотом, резултатом 124:118.

Хорнетси су у првом полувремену водили и са 15 поена разлике, Лука Дончић није дао кош у првој четвртини, али је завршио са 23 поена (7-10 за два, 1/9 за три), 12 скокова и 9 асистенција.

Пратио га је Кајри Ирвинг са 18 поена и 10 успешних додавања, 18 поена убацио је и Вилијамс, док је Лајвли додао 15 поена и 14 ухваћених лопти.

На другој страни је блистао Ламело Бол, који је у последњој четвртини убацио 23 од својих 30 поена и забележио трипл-дабл. Имао је 10 скокова и 13 асистенција, али ни то није било довољно.

По 20 поена убацили су Гордон Хејворд и Пи-Џеј Вошингтон.

"Телад" сада има скор 5-1 и заузима другу позицију на табели Западне конференције, одмах испод Денвера.

Кливленд је савладао Голден Стејт са 115:104, први пут од 25. децембра 2016. године, чиме је прекинуо црни низ од 12 узастопних пораза од Вориорса.

Кавсе је предводио Донован Мичел са 31 поеном (11/19 из игре) и седам асистенција, док је Даријус Гарланд додао седам мање.

За Голден Стејт је најбољи био Стеф Кари са 28 поена (8/16 из игре), Дрејмонд Грин имао је 18 поена, а Клеј Томпсон је стао на 15.

Мемфис је славио у Портланду 112:100, уз 30 поена Дезмонда Бејна и 27 поена и седам скокова Џерена Џексона. За Блејзерсе је Џерами Грент постигао 27 поена.

Кошаркаши Финикса победили су у гостима екипу Детроита резултатом 120:106 у мечу НБА лиге.

Најефикаснији у победничком тиму био је Кевин Дурент, који је постигао 41 поен, док је Ерик Гордон додао 21. Код домаћих, најбољи је био Кејд Канингем са 26 поена.

Финикс има скор од три победе и четири пораза, док је екипа Детроита забележила два тријумфа и пет неуспеха.