Мицићу осам минута, Оклахома постаје ноћна мора "ратника"

Други пут ове седмице "ратници" погнутих глава враћају се са меча против истог противника
Мицићу осам минута, Оклахома постаје ноћна мора "ратника"© Tanjug/AP Photo/Jeff Chiu

Кошаркаши Оклахома Ситија савладали су Голден Стејт после продужетка резултатом 130:123, у дуелу одиграном у ноћи између суботе и недеље.

Тандер је остварио други тријумф над Вориорсима у два дана и нанео ривалу шести узастопни неуспех, потврдивши да је најпријатније изненађење ове сезоне.

У новој победи учествовао је и српски репрезентативац Василије Мицић, који је на терену провео осам минута.

За то време, постигао је два поена и забележио једну асистенцију, док Алексеј Покушевски поново није добио шансу.

Оклахому је предводио Шај-Гилџус Александер са 40 поена, уз седам скокова и шест асистенција.

Чет Холмгрен победи је допринео са 36 поена, 10 скокова и пет асистенција, а имао је и скок и тројку 1,6 секунди пре краја регуларног дела којом је изборио продужетак.

У екипи Голден Стејта најефикаснији је био Ендру Вигинс са 31 поеном, Стефен Кари је додао шест мање, док је Клеј Томпсон заустављен на 16 поена.

Оклахома је на 9-4 и на трећем је месту Западне конференције, Голден Стејт је на десетој позицији са учинком 6-8.

Протекле ноћи у НБА лиги победе су остварили још Милвоки бакси, Њујорк никси, Минесота тимбервулвси, Чикаго булси и Мемфис гризлиси.