Јокић и Мелоун искључени због свађе са судијама, Денвер свакако победио Детроит

Српски кошаркаш Никола Јокић, искључен је са меча Денвера и Детроита, због свађе са арбитрима у другој четвртини
Јокић и Мелоун искључени због свађе са судијама, Денвер свакако победио ДетроитGetty © Matthew Stockman

Иако су у прве две четвртине остали без најбољег играча и тренера, Нагетси су успели да славе на гостовању код Детроита.

Нервозни су били у редовима актуелног шампиона у сусрету са далеко најслабије пласираном екипом НБА лиге.

У Денверу нису били задовољни судијским одлукама, због чега су са меча због две техничке искључени прво Мајк Малоун, а потом и Никола Јокић.

Тренер Нагетса меч је завршио у првој, а српски кошаркаш у другој четвртини.

Јокић је сматрао да је у два наврата фаулиран у једном поседу, али се судијска пиштаљка није зачула.

Након жустре реакције, арбитар је Јокићу показао другу техничку и пут у свлачионицу.ж

Никола је за 15 одиграних минута успео да упише девет поена и по пет скокова и асистенција, те је очигледно био на путу ка новом трипл-дабл учинку.

Упркос свему, Денвер је показао квалитет и без тренера и најбољег играча, па је уписао победу резултатом 107:103.

Нагетсе су до тријумфа водили Џексон са 21 и Калдвел Поуп са 20 поена.

Код Детроита су се истакли Канингем са 27 и Бегли са 18 поена.

Денвер је након два везана пораза, сада стигао до 10. победе у 14 мечева, чиме се попео на друго место на табели Западне конференције НБА лиге.

Детроит не зна за тријумф већ 12 везаних утакмица и са учинком 2-13, налази се "закуцан" за последње место на табели Истока.