Партизан остао без енергије, Џејмс донео победу Монаку

Кошаркаши Монака победили су Партизан са 85:70 у утакмици 24. кола Евролиге

Мучење Партизана ван свог терена у Евролиги се наставља.

Црно-бели су се сасвим солидно држали у Монаку, све до последње четвртине, када је пресушила енергија и зауставила се игра у нападу.

Партизан није имао лак задатак против расположеног Мајка Џејмса, који је погађао и са десет метара.

Монако је боље отворио меч и повео са 6:0. Ипак, Партизан је брзо одговорио, појачао одбрану и дошао до преокрета.

Домаћин је искористио пад у игри Партизана у другој четвртини, па је успео да направи залиху после две серије.

Пантер и Кабокло су успели својим поенима да тргну госте из летаргије и врате Партизан у меч, али је Џејмс са пет поена поново одлепио свој тим на "плус седам" пред крај првог полувремена.

Партизан је много грешио у трећој четвртини, али је пришао Монаку на крају деонице на само два поена. Ипак, Монако је у последњој четвртини потпуно прегазио црно-беле.

Игра Партизана у нападу је нестала, а до првих поена су црно-бели стигли после пет минута игре.

Ни у одбрани није било много боље, па је Монако прошетао до победе, иако се очекивала драма у завршници.

Кевин Пантер је био сјајан у екипи Партизана са 28 поена, али је поред њега само Камински био двоцифрен са 17.

Мајк Џејмс је постигао 19 поена уз седам асистенција, Жаите је додао 14, а Окобо један мање.

Џејмс је на данашњој утакмици престигао Нанда де Колоа и заузео друго месту на листи играча који су постигли највише поена у Евролиги и сада је испред њега само Василис Спанулис.

Партизан нема превише времена за одмор, пошто већ у петак игра против Виртуса, такође у гостима.

• 31. јан 2024 • 21:03

21:03

Крај меча - 85:70

Нови пораз Партизана на гостујућем терену.

• 20:48

35' Први поени за Партизан у последњој четвртини - 74:64

Камински је погодио за два поена, а онда искористио и додатно бацање.

• 20:40

34' Невероватна тројка Џејмса уз фаул -72:61

У последњим тренуцима напада Мајк Џејмс погађа тројку са десет метара, уз фаул.

• 20:25

Крај треће четвртине - 65:61

Биће драматично у последњој четвртини, пошто Партизан све јаче напада.

• 20:22

25' Монако чува предност - 54:48

Партизан не успева да се приближи.

• 20:06

21' Настављен је меч

Партизан има први напад.

• 19:49

Полувреме - 44:38

Сјајном тројком у последњој секунди, Кевин Пантер смањује на шест поена разлике.

Монако је боље отворио меч, а Партизан се брзо вратио и преокренуо.

Међутим, Монако је у другој четвртини два пута направио добру серију, што је домаћину донело сасвим пристојну предност.

Блосомгејм има девет поена, а Мајк Џејмс осам, уз четири асистенције.

Пантер је најефикаснији на терену, са 13 поена.

• 19:36

15' Серија Монака - 27:26

Кошаркаши Монака су направили серију 7:0, што им је донело нову предност.

• 19:19

Крај прве четвртине - 14:16

Монако је боље отворио меч и повео са 6:0.

Партизан је полако појачавао одбрану, а то је донело и бољи напад, па црно-бели на крају прве четвртине имају два поена предности.

• 19:16

9' Прво вођство Партизана - 14:16

Прва тројка црно-белих на мечу и прво вођство Партизана.

Пантер је погодио тројку, Саша Обрадовић тражи тајм-аут.